ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جانوران درحال انقراض (شتر دو کوهانه)

جانوران درحال انقراض (شتر دو کوهانه)
Year: 1399
COI: NSBDIAE05_128
Language: PersianView: 153
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه احمدزاده - دانشجوی کارشناسی ، رشته میکروبیولوژی، دانشگاه آفاق
علی صابون پز - دانشجوی کارشناسی ، رشته میکروبیولوژی، دانشگاه آفاق
سامان سیدقلی زاده - استادیار؛ رشته میکروبیولوژی موسسه آموزش عالی آفاق

Abstract:

شتر دوکوهانه یا شتر بلخی گونه ای از شترسانان است که در خاور دور، آسیای میانه و خاورمیانه زندگی می کند. دانشمندان معتقدند برخلاف شتر یک کوهانه که در جنوب عربستان اهلی شده است، شتر دوکوهانه توسط عشایر مغولستان و شمال چین اهلی شده اند و این کوچ نشینان شتر دوکوهانه را به منظور حمل و نقل ، کوچنشین آسیای مرکزی و کارهای سخت اهلی کرده اند. بعدها بر اثر پیشرفت تمدن و به وجود آمدن روستاها و دهکده ها و استقرار عشایر کوچرو، از شتر دوکوهانه برای شخم زنی و لشکر کشی و استفاده از پشم و گوشت و پوست نیز استفاده شده است. تاریخچه پرورش شتر دوکوهانه در چین به قرنها قبل از میلاد باز میگردد و سلسله های مختلف پادشاهی چین از این حیوان برای مقاصد گوناگون استفاده می کرده اند. در پی کاهش شدید جمعیت شتر دوکوهانه اقدامات عملی برای حفاظت و احیای این گونه ی نادر شتر آغاز شده است ولی تامین نشدن اعتبارات مورد نیاز ملی و استانی برای فعالیت مرکز ملی و دو ایستگاه حفاظت و نگهداری از جمله مهمترین مشکلات موجود برای حفاظت از نسل این حیوان در ایران و به خصوص در استان اردبیل است. شتر دوکوهانه تنها نژاد دوکوهانه شتر ایرانی محسوب می شود که آخرین تعداد آنها به طور مختص تنها در استان اردبیل پرورش داده میشود ولی به علت کاهش جمعیت در معرض انقراض قرار دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NSBDIAE05_128. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1226962/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدزاده، فاطمه و صابون پز، علی و سیدقلی زاده، سامان،1399،جانوران درحال انقراض (شتر دو کوهانه)،Fifth National Conference on Biodiversity and its Impact on Agriculture and the Environment،Urmia،https://civilica.com/doc/1226962

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support