Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تنوع زیستی و اکوتوریسم

پنجمین همایش ملی تنوع زیستی و تاثیر آن بر کشاورزی و محیط زیست
Year: 1399
COI: NSBDIAE05_129
Language: PersianView: 102
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه احمدزاده - دانشجوی کارشناسی ، رشته میکروبیولوژی، دانشگاه آفاق
علی صابون پز - دانشجوی کارشناسی ، رشته میکروبیولوژی، دانشگاه آفاق
سامان سیدقلی زاده - استادیار؛ رشته میکروبیولوژی موسسه آموزش عالی آفاق

Abstract:

تنوع زیستی شبکه ای از همه ی موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است که به تنوع حیات بر روی زمین و الگوهای طبیعی آن برمی گردد.امروزه تنوع زیستی در سه سطح ژن، گونه و اکوسیستم مطرح است که در سطح گونه شناخته تر و کاربرد بیشتری دارد. متاسفانه در قرن اخیر تنوع زیستی در دنیا با نرخ بالایی در حال کاهش بوده و بسیاری از گونه ها در خطر انقراض قرار گرفته و تعداد زیادی نیز در قرن اخیر منقرض شده اند. عوامل گوناگونی که پدید آورنده ی تنوع زیستی شگفت انگیز و کم نظیر کشور ایران هستند عبارتند از وسعت و گستردگی مرزهای ایران و همچنین وجود دو نوع آب و هوای کاملا متفاوت که باعث شده اند زیستگاه هایی به وجود بیایند که در آنها انواع گوناگونی از گیاهان و جانوران از دیرباز آشیان گزینی نمایند. همچنین یکی از راههای حفاظت از تنوع زیستی تعین معیشت های جایگزین برای استخراج و مصرف منابع توسط جوامع بومی است که تاکنون روش های متعددی در جهت بهبود وضعیت معیشتی جوامع بومی و همگام کردن آنها با اولویت های حفاظتی صورت گرفته است، که طبیعت گردی و توسعه ی آن در حال حاضر به عنوان یکی از کاربردی ترین روشها در این زمینه محسوب میشود..

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NSBDIAE05_129. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1226963/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدزاده، فاطمه و صابون پز، علی و سیدقلی زاده، سامان،1399،تنوع زیستی و اکوتوریسم،Fifth National Conference on Biodiversity and its Impact on Agriculture and the Environment،Urmia،https://civilica.com/doc/1226963

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support