ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل عوامل موثر بر توسعه و رونق گردشگری شهری (مورد: تهران قدیم، منطقه ۱۲ شهرداری تهران)

Year: 1400
COI: CTOEC01_005
Language: PersianView: 151
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جمال طاهری - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شهرسازی گرایش برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج
حسین احمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه تهران

Abstract:

دستیابی به اقتصاد پویا و کارآمد و بستر سازی برای بهره مندی از کلیه فرصت ها و پتانسیل های موجود در نواحی شهری و ارتقامعیشت و رفاه شهروندان و توازن و تعادل ثروت و توزیع عادلانه آن می تواند از طریق بهره گیری مناسب از پتانسیل های بخشگردشگری محقق شود. منطقه ۱۲ شهرداری تهران، به عنوان هسته تاریخی این شهر در گذر زمان تحولات بیشماری را پشت سرنهاده است و در هر دوره جاذبه های بی نظیر و منحصر به فردی را که یادواره فرهنگ و تمدن مردمانی است که در طول قرن هایگذشته در این منطقه زیسته اند، در خود جای داده است. در این راستا، پژوهش حاضر با روش توصیفی- تحلیلی ضمن تاکید برجنبه کاربردی بودن آن، بر آن است به شناسایی و تحلیل عوامل موثر بر توسعه گردشگری منطقه بپردازد. جامعه آماری اینپژوهش شامل کارشناسان و نخبگان شهری متخصص در گردشگری منطقه ۱۲ شهرداری تهران، که به جهت محدود بودن و دردسترس بودن، به تعداد ۲۰ نفر به شیوه تمام شماری انتخاب گردیدند. شیوه جمع آوری اطلاعات بر اساس مصاحبه نیمهساختارمند و پرسشنامه محقق ساخته بوده است که روایی آن توسط اساتید دانشگاهی و کارشناسان گردشگری و پایایی آن براساس ضریب آلفای کرونباخ برابر با ۰.۹۰۱ مورد تایید قرار گرفت. نتایج روش تحلیل عاملی اکتشافی نشان داد که عوامل موثر درتوسعه گردشگری منطقه ۱۲ در شش عامل منفی و دو عامل مثبت خلاصه می شود و در مجموع ۰.۶۴ درصد واریانس کل متغیروابسته را تبیین کرده و به ترتیب اهمیت، این عوامل در بخش عوامل منفی شامل؛ افزایش امکانات و خدمات در مناطق اطراف وعدم ارائه مجوز برای تسهیلات در منطقه با بار عاملی ۰.۷۷۶، نامتناسب بودن تجهیزات و تسهیلات و عدم سرمایه گذاری با۰.۷۰۶، عدم وجود نیروی آموزش دیده با ۰.۶۹۳، آلودگی های محیطی وتراکم بیش از حد و افزایش تمایل سفر به مناطق رقیببا ۰.۶۸۶، عدم وجودبرنامه ها و ضعف فرهنگ سنتی با ۰.۶۵۴ هستند و در بخش عوامل مثبت بر توسعه گردشگری موقعیت منطقهو تمایل به سرمایه گذاری بخش خصوصی با ۰/۷۰۶ و سرمایه های تاریخی منطقه با ۰.۵۷۲ شناسایی شدند.

Keywords:

توسعه گردشگری، منطقه ۱۲ شهرداری تهران

Paper COI Code

This Paper COI Code is CTOEC01_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1227025/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهری، جمال و احمدی، حسین،1400،بررسی و تحلیل عوامل موثر بر توسعه و رونق گردشگری شهری (مورد: تهران قدیم، منطقه ۱۲ شهرداری تهران)،The first national conference on tourism economics،Khorramabad،https://civilica.com/doc/1227025

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,134
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support