ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش کلیدی دانشگاه فنی وحرفه ای بر توسعه پایدارگردشگری لرستان

Year: 1400
COI: CTOEC01_008
Language: PersianView: 133
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شریفه صوفی زاده - معاونت آموزش پژوهش وفناوری دانشکده فنی وحرفه ای دختران خرم آباد
فاطمه صارمی مفرد - عضو هیات علمی دانشکده فنی وحرفه ای دختران خرم آباد
سارا شیخی - مدرس عضو مدعو دانشکده فنی وحرفه ای دختران خرم آباد

Abstract:

در سال های اخیر مفهوم توسعه ی پایدار مورد توجه صاحب نظران و مسئولین قرار گرفته است زیرا این مفهوم مبتنی بر حفظ منافعنسل آینده همراه یا بهره مندی نسل کنونی از ظرفیت های موجود است. به این معنا که همه ی منابع موجود متعلق به نسل حاضرنیست و نباید در بهره برداری ازآن مانند گذشته رفتار کرد. توسعه ی پایدار گردشگری نوعی از گردشگری است که به مدیریتتمامی منابع منجر می گردد و نیاز گردشگران فعلی و جامعه ی میزبان را بدون به خطر انداختن فرصت های بالقوه ی نسل آیندهتامین می کند در مطالعه حاضر سعی شده است که جایگاه دانشگاه فنی و حرفه ای را بر رشد این صنعت و نقش کلیدی دانشگاهفنی وحرفه ای بر توسعه پایدارگردشگری استان لرستان بپردازیم.روش کار: مطالعه مروری حاضر از طریق جستجو در پایگاه های دادهای داخلی همچون Magiran ،Iran Medex ،SID ISCو پایگاه های داده ای خارجی Google Scholar ،Web of Science ،Scopus ،Prequest و غیره از سال ۲۰۱۰ به بعد و با کلیدواژه های Sustainable participation ،sustainable tourism ،sustainable development ،Lorestan province،urban regeneration و Urban tourism انجام پذیرفته است. بر این اساس در مطالعه حاضر سعی شده است که جایگاهدانشگاه فنی و حرفه ای را بر رشد این صنعت و نقش کلیدی دانشگاه فنی وحرفه ای بر توسعه پایدارگردشگری استان لرستانبپردازیم.یافته ها: گردشگری شهری یکی از عوامل مهم توسعه اقتصادی، اجتماعی و رفاهی شهر و شهرنشینان است و با ارتقای ابعاد کمی وکیفی با حداکثر بازده از مهم ترین فعالیت های عمده مدیریت اجرایی شهرها در عصر حاضر محسوب می شود. وجود جاذبه هایمتنوع در استان لرستان چون اماکن تاریخی، فضاهای سبز، مراکز فرهنگی امکانات ورزشی، تسهیلات مهمان نوازی، مراکز خرید وبازارها جزء عوامل تاثیر گذار بر شکل گیری گردشگری شهری استان لرستان می باشد. جهت ارتقاء و موفقیت در امر گردشگریشهری باید با برنامه ریزی منسجم پیش رفت و به نکات مهمی همچون مشارکت اجتماعی، حفظ تداوم با گذشته، بازآفرینی شهریو امنیت پایدار نیز توجه خاصی نمود.بحث: با توجه به وضعیت ناپایدار و نامشخص درآمدی در کشور به خصوص استان لرستان و همچنین در سوی دیگر درآمد زاییبالای صنعت گردشگری شهری، لذا می طلبد سرمایه گذاری و توسعه لازم توسط مردم و دولت در این بخش انجام پذیرد و همچنینمدیران نیز در همه سطوح مدیریتی باید برنامه ریزی مناسب جهت ایجاد زیرساخت ها، تاسیسات، امکانات لازم را فراهم سازند تاتوسعه پایدار شهری ایجاد و استان لرستان گردشگران زیادی را به سوی خود جذب نمایند. که در این راستا، استفاده از پتانسیلدانشگاه فنی وحرفه ای می تواند به رشد این صنعت در کشور کمک کند.نتیجه گیری: با توجه به وضعیت ناپایدار و نامشخص درآمدی در کشور به خصوص استان لرستان و همچنین از سوی دیگر اهمیتدرآمد زایی بالای صنعت گردشگری شهری، لذا می طلبد سرمایه گذاری و توسعه لازم توسط مردم و دولت در این بخش انجام پذیردو همچنین مدیران نیز در همه سطوح مدیریتی باید برنامه ریزی مناسب جهت ایجاد زیرساخت ها، تاسیسات، امکانات لازم را فراهمسازند تا توسعه پایدار شهری ایجاد وکمک به جذب گردشگران به استان لرستان و دیگر استان ها را فراهم نمایند. که در این راستا،استفاده از پتانسیل دانشگاه فنی وحرفه ای می تواند به رشد این صنعت در کشور کمک شایانی کند.

Keywords:

مشارکت پایدار , گردشگری پایدار , توسعه پایدار , گردشگری شهری , بازآفرینی شهری استان لرستان , دانشگاه فنی و حرفه ای استان لرستان

Paper COI Code

This Paper COI Code is CTOEC01_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1227028/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صوفی زاده، شریفه و صارمی مفرد، فاطمه و شیخی، سارا،1400،نقش کلیدی دانشگاه فنی وحرفه ای بر توسعه پایدارگردشگری لرستان،The first national conference on tourism economics،Khorramabad،https://civilica.com/doc/1227028

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,824
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support