ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر الاستیسیته فویل نوسانی با سینماتیک نیمه فعال روی برداشت انرژی

Year: 1400
Publish place:
COI: IWEC07_039
Language: PersianView: 129
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس ابراهیمی - دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی هوافضا، تهران، ایران
سیدمحمد جلالی - دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی هوافضا، تهران، ایران
مجید حاجی پور - دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده مهندسی هوافضا، تهران، ایران

Abstract:

هدف این پژوهش مطالعه یک نمونه توربین بالزن با سینماتیک نیمه فعال و ارزیابی اثر پارامترهای دینامیکی مختلف بر عملکرد آن اس ت.در این تحقیق، میدان جریان توربین به کمک روش دینامیک سیالات محاسباتی با استفاده از یک نرم افزار تجاری شبیه سازی شده ودینامیک فویل نوسانی بصورت یک سیستم جرم- فنر- دمپر مدلسازی شده است. در ابتدا، فویل نوسانی به صورت یک بال صلب و بدونامکان انعطاف پذیری در نظر گرفته شده است. بنابراین، مدل الاستیک توربین متشکل از یک فنر و دمپر خطی بوده که صرفا درجه آزادیحرکت انتقالی فویل را فراهم می کند. پس از سنجش مقادیر مختلف برای این ترکیب، یک مورد مناسب بر اساس میزان شباهت عملکردتوربین نیمه فعال به توربین فعال، انتخاب شده است. در گام بعدی، یک فنر و دمپر پیچشی نیز به سیستم اضافه شده است تا اثرانعطاف پذیری فویل در راستای دهانه مورد مطالعه قرار گیرد. این ترکیب الاستیک، مدلسازی یک مقطع فرضی، بین میانه بال، محل اعمالگشتاور پیچشی از سوی عملگر، و نوک بال منعطف در راستای دهانه را ممکن می کند. مقادیر فنر و دمپر خطی با توجه به میزا نانعطاف پذیری خمشی و مقادیر فنر و دمپر پیچشی با توجه به اندازه تغییر شکل پیچشی مورد نظر انتخاب شده اند. مطابق نتایج حاصلشده، ایجاد هماهنگی بهتر بین سرعت انتقالی و نیروی وارده به فویل، منجر به بیشتر شدن توان برداشتی از جریان می شود. از طرفدیگر، افزایش توان برداشتی با بزرگتر شدن دامنه انتقال همراه شده که موجب کاهش راندمان سیستم می گردد. همچنین، مقادیر مختلفانعطاف پذیری منجر به تغییر زاویه پیچش و دامنه انتقال مقاطع مختلف در راستای دهانه بال شده که در نهایت می تواند موجب متفاوتشدن عملکرد کلی یک بال منعطف در راستای دهانه نسبت به یک بال صلب شود.

Keywords:

فویل بالزن، توربین بالزن، دینامیک سیالات محاسباتی، سازه انعطاف پذیر

Paper COI Code

This Paper COI Code is IWEC07_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1227556/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیمی، عباس و جلالی، سیدمحمد و حاجی پور، مجید،1400،اثر الاستیسیته فویل نوسانی با سینماتیک نیمه فعال روی برداشت انرژی،هفتمین کنفرانس انرژی بادی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/1227556

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,602
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support