ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش پدافند غیرعامل در ساماندهی مدیریت بحران

Year: 1400
COI: ICMT02_059
Language: PersianView: 144
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رسا صفائی نمین - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
رسول صفائی نمین - دانشجوی دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
فائزه سعیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
سیدابوالقاسم فاضل چهارمحالی - کارشناس ارشد مدیریت شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات

Abstract:

از مهمترین موضوعاتی که در هنگام طراحی و برنامه ریزی شهرها برای فراهم نمودن ایمنی و امنیت هر چه بیشتر شهروندان و کاهش بحران در شهرها باید مد نظر قرار گیرد، رعایت ملاحظات و اصول پدافند غیر عامل برای کاستن از آثار مخرب بحرانها می باشد. بر این اساس هدف از پژوهش حاضر بررسی نقش پدافند غیرعامل در ساماندهی مدیریت بحران می باشد. پژوهش از نوع توصیفی تحلیلی بوده و به روش کتابخانه ایی و با استفاده از کتابها، مقالات و ... گردآوری شده است. نتایج تحقیق نشان میدهد مدیریت بحران با رویکرد پدافند غیرعامل موجب کاهش خسارت می شود و به نجات جان زندگی انسان در همه سطوح منجر گردد.از سوی دیگر آنچه مسلم است این است که برای مقابله با بحرانها و حفظ امنیت انسانها در مراکز شهری، باید پراکنش و توزیع جمعیت از حد مطلوبی برخوردار باشد تا بتواند در مواقع بحرانی کمترین آسیب مالی و جانی را متحمل شود. از این رو پدافند غیرعامل به بهترین شکل ممکن می تواند بحران را مدیریت نموده، رفاه و آسایش را به زندگی ساکنان مناطق شهری هدیه نماید و نیز موجب ارتقای مدیریت شهری و رضایت شهروندان را فراهم سازد.

Keywords:

مدیریت بحران، امنیت شهری، پدافند غیرعامل، مدیریت شهری، مراکز شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMT02_059. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1229113/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفائی نمین، رسا و صفائی نمین، رسول و سعیدی، فائزه و فاضل چهارمحالی، سیدابوالقاسم،1400،بررسی نقش پدافند غیرعامل در ساماندهی مدیریت بحران،Second International Conference on Management, Tourism and Technology،https://civilica.com/doc/1229113

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 31,987
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support