ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی و بررسی عوامل موثر بر وقوع تصادفات در فواصل مختلف از راه های ورودی شهرها (مطالعه موردی- شهرهای اصفهان، کرمان و یزد)

Year: 1398
COI: TTC18_070
Language: PersianView: 29
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا روشنی - دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری، دانشکده مهندسی عمران دانشگاه یزد
مهدی فلاح تفتی - دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه یزد

Abstract:

در حالی که محدوده ۳۰ کیلومتری راه های ورودی به شهرها حدود ۱۷ درصد از راه های ایران را به خود اختصاص داده است، حدود ۷۰ درصد تصادفات برون شهری در این محدوده اتفاق می افتد. در این مقاله، شرایط خاص راه های ورودی به شهرها در این محدوده و تاثیر عوامل مختلف بر میزان تصادفات در طول این محدوده از طریق تقسیم بندی آن به قطعات ۱۰ کیلومتری ، ۱۰ الی ۲۰ کیلومتری و ۲۰ الی ۳۰ کیلومتری از ورودی شهر و توسعه مدل های جداگانه پیش بینی متوسط تعداد تصادفات به وقوع پیوسته در هر قطعه مورد بررسی قرر گرفته است. برای این منظور، داده های مربوط به راه های ورودی شهرهای کرمان و یزد برای ساخت مدل های پیش بینی تصادفات و راه های ورودی شهر اصفهان در اعتبارسنجی مدل های ساخته شده مورد استفاده قرار گرفتند. در مجموع اطلاعات مربوط به ۵۶۵ کیلومتر از راه های ورودی این شهرها به منظور ساخت و اعتبارسنجی مدل های رگرسیونی مختلف پیش بینی تصادفات برای هر قطعه، با استفاده از نرم افزار SPSS و Stata برداشت و استفاده شده است. نتایج نشان داد که در بین مدل های ساخته شده، مدل رگرسیون پواسون منقطع صفر در قطعات ۱، ۲ و ۳ به ترتیب با میزان خطای ۰/۵۷، ۱/۳۱ و ۰/۵۲ دارای عملکرد بهتری نسبت به سایر مدل ها بوده است. از مدل های ساخته شده می توان به منظور پیش بینی تعداد تصادفات در محورهای مختلف ورودی شهرها و بررسی امکان بهبود ایمنی این نواحی از طریق اصلاح پارامترهای تاثیرگذار استفاده نمود.

Keywords:

راه های ورودی شهرها، تصادفات جاده ای، مدل های پیش بینی تصادفات، عوامل موثر بر تصادفات، مدل رگرسیون پواسون منقطع صفر

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC18_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1230503/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روشنی، رضا و فلاح تفتی، مهدی،1398،مدلسازی و بررسی عوامل موثر بر وقوع تصادفات در فواصل مختلف از راه های ورودی شهرها (مطالعه موردی- شهرهای اصفهان، کرمان و یزد)،The 18th International Conference on Traffic and Transportation Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1230503

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,631
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support