ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین عامل های اختلاف سرعت عابرین پیاده هم وزن در عبور از تقاطع های شهری

Year: 1398
COI: TTC18_097
Language: PersianView: 112
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ایرج برگ گل - استادیار، گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گیلان، رشت، ایران
وحید نجفی مقدم گیلانی - دانشجوی دکتری عمران-راه و ترابری، دانشکده عمران، دانشگاه علم و صنعت ایران (IUST)، تهران، ایران
مرتضی حسین پور - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران- راه و ترابری، دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گیلان
دانیال صفاری - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران- راه و ترابری، دانشکده عمران، دانشگاه علم و صنعت، تهران، ایران

Abstract:

یکی از عوامل اثرگذار برتقاطع های چراغدار و بدون چراغ، عابرین پیاده هستند، لذا شناخت ویژگی های رفتاری عابر پیاده از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند به طراحی بهتر امکانات مرتبط با عابرین پیاده در توسعه شهر منتهی شود. در این مقاله با تصویربرداری از دو تقاطع چراغدار و دو تقاطع بدون چراغ در شهر ر شت به مدت ۱۵ ساعت و آماربرداری از ۲۴۲۳ عابرپیاده، سرعت عبور از عرض عابران پیاده تحت تاثیر وزن و جنسیت آنها مورد ارزیابی و تحلیل قرار گرفت. نتایج نشان داد که بیشترین مقادیر سرعت متوسط و سرعت صدک پانزدهم مربوط به آقایان است و این در حالی ا ست که حرکت های گروهی در تمام شرایط با سرعت پایین تری از تقاطع ها عبور نمودند و کمترین مقادیر سرعت متوسط و سرعت صدک پانزدهم مربوط به آنان است. تمامی عابرین پیاده اعم از آقایان، بانوان و عابرین به صورت گروهی، در تقاطعات بدون چراغ سریعتر از تقاطع چراغدار از عرض خیابان ها عبور می کنند. اختلاف سرعت عبور از عرض آقایان، با سطح اطمینان ۹۵ در صد در گروه های وزنی لاغر و معمولی به لحاظ آماری معنادار است و این درحالی است که اختلاف سرعتعبور از عرض بانوان، با سطح اطمینان ۹۵ درصد در تمامی گروه های وزنی به لحاظ آماری معنادار است.

Keywords:

عابرپیاده , سرعت عبور از عرض , تقاطع های چراغدار , تقاطع های بدون چراغ , وزن , سن

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC18_097. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1230530/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
برگ گل، ایرج و نجفی مقدم گیلانی، وحید و حسین پور، مرتضی و صفاری، دانیال،1398،تعیین عامل های اختلاف سرعت عابرین پیاده هم وزن در عبور از تقاطع های شهری،The 18th International Conference on Traffic and Transportation Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1230530

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,560
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support