ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی توزیع رسوبات معلق در زمان لایروبی حوضچه بنادر

Year: 1400
COI: MMICONF07_030
Language: PersianView: 124
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدجواد فاطمی نژاد - کارشناسی ارشد مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تهران
رضا غیاثی - دانشیار، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تهران

Abstract:

یکی از مشکلات اساسی بنادر، مسئله رسوبگذاری در حوضچه، کانال دسترسی و تغییرات خط ساحل و بستر دریا پس ازساخت بندر میباشد. الزام اصلی پذیرش شناورها و کشتی ها در بنادر، تامین آبخور لازم اسکله ها و آبراهه های منتهی به آنهامی باشد. جهت تامین عمق آبخور لازم، لایروبی دورهای دهانه و داخل حوضچه های این بنادر لازم است. با توجه به اینکه درحین عملیات لایروبی رسوبات بصورت معلق در می آیند، در این تحقیق نحوه توزیع رسوبات معلق ناشی از عملیات لایروبی درحوضچه بندر تنبک و محیط پیرامون آن مورد بررسی قرار گرفته است. مدل ریاضی مورد استفاده در این تحقیق برایشبیه سازی جریانات جزر و مدی و رسوب با توجه به نتایج گمانه های تا عمق ۳ متری از بستر دریا و غالب بودن رسوباتریزدانه، بسته نرم افزاری MIKE۲۱-HD-FM-MT بوده است. در حین مدلسازی، منبع تولید ذرات رسوب بصورت متحرکو مشابه برنامه کاری دستگاه لایروب منظور گردیده است. با توجه به اینکه عملیات لایروبی منبع ایجاد این ذرات معلق است،بیشترین غلظت به میزان حدود ۵۰۰ میلی گرم در لیتر و ته نشست با ضخامت ۱۸ / ۰ متر را در اطراف لایروب ایجاد می کند.الگوی جریان ناشی از جزر و مد هنگام تغییر وضعیت از جزر به مد و بالعکس، با فرآیند ایجاد دو گردابه در بالادست و پاییندست دهانه موجشکن و یک گردابه در دهانه موجشکن همراه است که با توجه به ریزدانه بودن این ذرات، منجر به انتقالرسوبات معلق ناشی از عملیات لایروبی به داخل و پشت و قسمت جلو حوضچه و رسوبگذاری در این نواحی می شود. با توجه بهاینکه ضخامت رسوب ته نشین شده در نواحی اطراف و جلو دهانه موج شکن در مدت لایروبی کمتر از ۲ سانتیمتر است اینرسوبات توسط جریان و گردابه ها فرسایش یافته و به نقاط دورتر منتقل می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MMICONF07_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1230865/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فاطمی نژاد، محمدجواد و غیاثی، رضا،1400،بررسی توزیع رسوبات معلق در زمان لایروبی حوضچه بنادر،7th International Conference on Mechanics, Manufacturing, Industries and Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1230865

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 72,847
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support