ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش توسعه پایدار در افزایش حقوق شهروندان

Year: 1400
COI: MMICONF07_045
Language: PersianView: 230
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فائزه سعیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
رسا صفائی نمین - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
رسول صفائی نمین - دانشجوی دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

Abstract:

فضاهای عمومی شهری نقش مهمی در برنامه های توسعه مناطق شهری دارد. فضای عمومی، فضاییاست که به نظر می رسد با توجه به نیازهای شهروندان به وجود آمده است و برای عموم آزاد می باشد.ویژگی این فضا این است که اجازه حضور گروه های مختلف مردم صرف نظر از طبقه اجتماعی، سن وجنس را می دهد. از این رو حقوق شهری در این فضاها جهت رفاه حال شهروندان ضروری می باشدبراین اساس هدف ازپژوهش حاضر بررسی نقش حقوق شهری در فضاهای عمومی شهری می باشد.پژوهش از نوع توصیفی تحلیلی بوده ومنابع آن به روش کتابخانه ایی و با استفاه از کتابها و مقالاتگردآوری شده است. نتایج تحقیق نشان می دهد با توجه به اینکه محیط های شهری باید مراکزی برایتجمع انسانها و ایجاد تعاملات اجتماعی باشند قوانین شهری صحیح و اوصولی از اهمیت ویژه ایبرخوردار بوده و موجبات کاهش آسیب پذریری اقشار مختلف جامعه و کاهش جرم و بزه کاری را بههمراه خواهد داشت. در نتیجه حقوق شهری به عنوان یکی از مولفه های مهم اجتماعی،سیاسی و حقوقیمدرن مطرح شده ،که نقش قابل توجهی در کیفیت زندگی شهروندان (حال و آینده) یک جامعهدارد. پژوهش از نوع توصیفی بوده و با روش کتابخانه ای و با استفاده از کتاب و مقالات گردآوری شدهاست. بنابراین به نظر می رسد که بررسی مباحث توسعه پایدار در معماری و شهرسازی ،برای ایجادمحیط مناسب برای زندگی شهروندان (فعلی وآینده) ضروری باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MMICONF07_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1230880/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعیدی، فائزه و صفائی نمین، رسا و صفائی نمین، رسول،1400،بررسی نقش توسعه پایدار در افزایش حقوق شهروندان،7th International Conference on Mechanics, Manufacturing, Industries and Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1230880

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,878
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support