ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه اثر قارچ مایکوریزا و عناصر تغذیه ای بر بیماری گموز پسته ناشی از قارچ Phytophtora

Year: 1399
COI: JR_AMFI-6-1_002
Language: PersianView: 75

Authors

الهام باب زن - گروه بیماری شناسی گیاهی، دانشکده کشاورزی، واحد ورامین- پیشوا، دانشگاه آزاد اسلامی، ورامین، تهران، ایران
مژده ملکی - گروه بیماری شناسی گیاهی، دانشکده کشاورزی، واحد ورامین- پیشوا، دانشگاه آزاد اسلامی، ورامین، تهران، ایران

Abstract:

پسته یک محصول مهم صادراتی در ایران است. این محصول همواره به وسیله عوامل مختلف زنده و غیر زنده خسارت می بیند. یکی از بیماری هایی که در بیشتر مناطق پسته کاری به درخت پسته خسارت وارد می کند بیماری گموز با عامل فایتوفتورا در شلری است. روش های مختلفی جهت مدیریت این بیماری مانند استفاده از ارقام مقاوم، کنترل بیولوژیک و تغییر محیط خاک در جهت نامساعد شدن شرایط با هدف کنترل عامل بیمارگر پیشنهاد شده است. در این مطالعه، در گلخانه تاثیر تیمارهای مختلف شامل استفاده از قارچ مایکوریزا و سولفات آمونیوم هرکدام به تنهایی و همچنین ترکیب این دو در کاهش بیماری ناشی از بیمارگر فایتوفتورا درشلری بر روی سفات رشدی مانند ارتفاع گیاه و همچنین سطح برگ مورد ارزیابی قرار گرفت. میزان استفاده از قارچ مایکوریزا درشلری و بر روی صفات رشدی مانند ارتفاع گیاه و همچنین سطح برگ مورد ارزیابی قرار گرفت. میزان استفاده از قارچ مایکوریزا ۲۰g به ازای هر گلدان ۶k بوده و سولفات آمونیوم با غلظت ۱/۵ درصد، به صورت پاشش بر روی برگ ها، مورد استفاده قرار گرفت. در بخش دیگر این تحقیق تاثیر این تیمارهای ذکر شده بر روی صفات فیزیولوژیک مانند کلروفیل کل و فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدان مانند پراکسیداز، کاتالاز و پلی فنل اکسیداز بررسی شد. نتایج نشان داد که تیمار استفاده ی توام از قارچ مایکوریزا و سولفات آمونیوم همواره بیشترین ارتفاع و سطح برگ را در بین تیمارهای به کار گرفته شده، به ترتیب به مقادیر (۲۶/۵۳cm(۲ و (۸۱/۱۹cm(۲ در مقایسه با شاهد سالم به ترتیب با مقادیر (۱۶/۸۲cm(۲ و (۵۰/۳۹cm(۲ به خود اختصاص داد. در مورد صفات فیزیولوژیک و همچنین اندازه گیری عناصر نیز همواره بیشترین مقدار از آن تیمار استفاده توام از قارچ مایکوریزا و سولفات آمونیوم در هر دو رقم بود در مورد مقادیر کلروفیل و آنزیم های کاتالاز، پراکسیداز و پلی فنل اکسیداز بود. در مورد استفاده از دو رقم سرخس و بادامی، به علت این که رقم سرخس نسبت به بیماری حساس تر از بادامی زرند بود همواره در مورد همه صفات مورد بررسی میزان کمتری را نشان داد. نتایج این تحقیق نشان داد که استفاده از قارچ مایکوریزا و همچنین سولفات آمونیوم باعث بهبود وضعیت گیاه و مقاومت گیاه در برابر بیمارگر می شوند. در قسمت اول تحقیق هم نشان داده شد که بعضی از ترکیبات غذایی علاوه بر تاثیر مثبت بر روی گیاه تاثیر منفی بر روی عامل بیماری زا دارند.

Keywords:

گموز، مایکوریزا، عناصر غذایی، صفات رشدی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_AMFI-6-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1230925/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باب زن، الهام و ملکی، مژده،1399،مطالعه اثر قارچ مایکوریزا و عناصر تغذیه ای بر بیماری گموز پسته ناشی از قارچ Phytophtora،https://civilica.com/doc/1230925

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,861
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support