ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آگاهی، نگرش و عملکرد کشاورزان شهرستان جوین در خصوص استفاده از آفت کش ها

Year: 1399
COI: AGRISD06_088
Language: PersianView: 152
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ایوب رستگار - دانشگاه علوم پزشکی سبزوار- دانشکده بهداشت، گروه مهندسی بهداشت محیط
محمدحسین ساقی - دانشگاه علوم پزشکی سبزوار- دانشکده بهداشت، گروه مهندسی بهداشت محیط
صدیقه رستاقی - دانشگاه علوم پزشکی سبزوار- دانشکده بهداشت، گروه آمار زیستی

Abstract:

هدف از انجام این مطالعه بررسی میزان آگاهی، نگر و عملکرد کشاورزان شهرستان جوین و جغتای درباره جنبه های بهداشت محیطیاستفاده از آفت کش ها می باشد. این مطالعه از نوع بررسی توصیفی- مقطعی می باشد و جامعه مورد مطالعه کشاورزان شهرستان جوینواقع در استان خراسان رضوی می باشد حجم نمونه انتخاب شده ۱۰۰ نفر بود که به روش تصادفی ساده انتخاب شده اند ابزار جمع آوریاطلاعات در این پژوهش پرسشنامه استاندارد آگاهی و نگرش می باشد و تجزیه و تحلیل داده ها با آمار توصیفی و آنالیز پیرسون و بااستااده از نرم افزار SPSS.۲۰ انجام شده است.نتایج این مطالعه نشان داد که میانگین نمره شرکت کنندگان در مطالعه برای آگاهی، نگرش و عملکرد کشاورزان در رابطه با مواردبهداشتی و رعایت اصول ایمنی در حین سم پاشی اند ۱۲/۴۳ به دست آمد که قابل قبول می باشد اما میانگین نمرات برای میزان عملکردنمره قابل قبولی نمی باشد (۵/۴۶) همچنین آنالیز پیرسیون داده ها نشان داد که بین آگاهی و نگرش کشاورزان رابطه معنی داری وجوددارد (p-Value>۰.۰۵) بنابراین عملکرد کشاورزان مورد مطالعه در خصوص استفاده از سموم و اثرات آن ها مناسب و قابل قبول نمی باشدکه این امر ضرورت آموزش علمی و عملی کشاورزان را لازم می سازد تا با اجرایی شد این آموزش ها شاهد کاهش مقدار سم مصرتی و درنتیجه کاهش آلودگی محیط زیست توسط کشاورزان باشیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AGRISD06_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1231649/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رستگار، ایوب و ساقی، محمدحسین و رستاقی، صدیقه،1399،بررسی آگاهی، نگرش و عملکرد کشاورزان شهرستان جوین در خصوص استفاده از آفت کش ها،6th International Conference on Agricultural and Environmental with a Sustainable Development Approach،https://civilica.com/doc/1231649

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 600
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support