ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهبود برنامه نگهداری و تعمیرات از طریق اولویت بندی تجهیزات با استفاده از روش VIKOR (مطالعه موردی طرح توسعه میدان نفتی آذر)

Year: 1400
COI: TETSCONF07_019
Language: PersianView: 120
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید جعفری - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، مسئول مهندسی و متد تعمیرات شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (OICO)

Abstract:

امروزه در صنایع مختلف نگهداری و تعمیرات به عنوان عامل موثر و قابل توجهی در بهبود کارکرد دستگاه ها بوده است ومستقیما در بهره وری و سود دهی تولید نقش دارد. نگهداری و تعمیرات نقش مهمی در حفظ قابلیت اطمینان، دردسترس بودن،کیفیت تولیدات، کاهش ریسک، افزایش بازدهی، امنیت تجهیزات برعهده دارد، لذا نگهداری و تعمیرات و استراتژی های آن ازجایگاه ویژه ای در صنایع برخوردار است. در دنیای رقابتی عصر حاضر، سازمان ها برای رشد و پایداری خود باید به شدت تلاشنموده و از استراتژی مناسب جهت پیشرفت و حفظ بقای خود بهره گیری نمایند. کمیابی و محدودیت منابع ، امکانات و نیرویانسانی سازمان ها را در تنگنا قرار داده است. با انتخاب استراتژی مناسب نگهداری و تعمیرات می توان نسبت به کاهش بار مالیسازمان اقدام نمود و همچنین با برنامه ریزی صحیح می توان از حجم کار پرسنل کاسته و میزان دوباره کاری هارا کاهش داد.هدف از این مقاله ارائه روش کلی برای بهینه سازی سیستم نگهداری و تعمیرات با توجه به اهمیت تجهیزات طرح توسعه میداننفتی آذرمی باشد. در این راستا سعی شده است با استفاده از عواملی چون تاثیر بر تولید، جنبه های نگهداری و تعمیرات و مواردمربوط به ایمنی از طریق روش سلسله مراتبی (AHP) نسبت به وزن دهی شاخص ها اقدام و از طریق روش VIKOR نسبتبه اولویت بندی تجهیزات اقدام نمود و پس از آن با توجه با اولویت تجهیز نسبت به اخذ استرتژی مناسب حهت بهینه سازیسیستم نگهداری و تعمیرات مبادرت نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TETSCONF07_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1231670/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری، مجید،1400،بهبود برنامه نگهداری و تعمیرات از طریق اولویت بندی تجهیزات با استفاده از روش VIKOR (مطالعه موردی طرح توسعه میدان نفتی آذر)،7th International Conference on Innovative Technologies in Science, Engineering and Technology،https://civilica.com/doc/1231670

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support