ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی توزیع فضایی کاربریهای سبز شهری در شهر رشت

Year: 1400
COI: HAMYARCONF10_002
Language: PersianView: 95
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن قربان زاد کهنه سری - دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا، ایران

Abstract:

امروزه مفهوم شهرها بدون وجود فضای سبز موثر در اشکال گوناگون آن قابل مقایسه نیست. هدف از این پژوهش ارزیابی توزیع فضایی کاربریهای سبز شهری در شهر رشت است. نوع این مطالعه، میدانی و توصیفی - تحلیلی است، با توجه به اینکه از روش کتابخانه ای نیز در این پژوهش استفاده می شود، می توان آن را جزء تحقیقات اسنادی نیز محسوب داشت. در این پژوهش ابتدا با استفاده از مطالعات کتابخانه ای، بررسی طرح های شهری و مطالعات میدانی اطلاعات موردنظر جمع آوری گردیده و سپس برای تجزیه و تحلیل این اطلاعات از روش های کمی و آماری همچون سرانه فضای سبز، سهم فضای سبز از مساحت منطقه، نرخ رشد و پیش بینی جمعیت استفاده شده است. جهت تجزیه و تحلیل داده ها از عکس، نقشه، جدول، نمودار، و نیز از نرم افزارهای GIS، AutoCad، Excel استفاده شده است. نتایج پژوهش نشان میدهد که فضاهای سبز شهری دارای بازدهی اجتماعی و اکولوژیکی هستند و مهمترین اثر کاربریهای سبز شهری در شهر رشت، کارکردهای محیط زیستی، یا بازدهی اکولوژیکی آنهاست که این شهر را برای زیستن مساعد می سازد و با آثار مخرب گسترش صنعت مقابله میکند و موجب ارتقای کیفی در زندگی شهروندان می شود؛ همچنین اهمیت فضاهای سبز شهری در شهر رشت تا بدان حد است که امروزه وجود این کاربری به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهر رشت به حساب می آید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAMYARCONF10_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1232634/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قربان زاد کهنه سری، محسن،1400،ارزیابی توزیع فضایی کاربریهای سبز شهری در شهر رشت،10th National Conference on Geography and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1232634

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 629
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support