ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی بر راهبردهای توسعه گردشگری با رویکرد توسعه پایدار شهری ( مطالعه موردی: شهرستان خرم آباد) با استفاده از مدل swot

Year: 1400
COI: HAMYARCONF10_021
Language: PersianView: 152
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا پوریامهر - کارشناس ارشد، شهرسازی ،برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد، ایران

Abstract:

امروزه برای ایجاد توسعه همه جانبه و پایدار خصوصا در زمینه توسعه پایدار شهری و همچنین جایگزینی منابع جدید کسب درآمد به جای منابع نفتی، نیازمند استفاده از تمامی توان ها و قابلیت های یک سرزمین به صورت سیستماتیک می باشیم. از جمله اقداماتی که در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برای تحقق این منظور پیشنهاد می شود، کاستن از فشارهای اقتصادی و اجتماعی و خطرات زیست محیطی و نیز اجرای برنامه های توسعه توریسم و گردشگری در سطوح محلی، ملی و بین المللی است. توسعه پایدار شهری، توسعه ای همه جانبه و ناظر بر ابعاد مختلف است و مفهوم پایداری در کلان شهرها حول محورهای متعدد قابل بررسی است. سرزمین ایران با داشتن موقعیت جغرافیایی خاص در منطقه و همچنین برخورداری از ویژگی های طبیعی و آثار هنری، فرهنگی و تاریخی از موقعیت ممتازی در زمینه جهانگردی برخوردار است و در ردیف هفت کشور برتر جهان قرار دارد. موقعیت خاص جغرافیایی شهرستان خرم آباد و برخورداری آن از جاذبه های طبیعی و فرهنگی از موقعیت ممتازی در زمینه گردشگری برخوردار است که بارزترین خصیصه پیکره جغرافیایی شهرستان خرم آباد چشم اندازهای طبیعی آن است. این پژوهش با هدف بررسی راهبردهای توسعه گردشگری با رویکرد توسعه پایدار شهری ( مطالعه موردی : شهرستان خرم آباد ) با استفاده از مدل swot انجام شده است. این نوع پژوهش از نظر کاربردی و از نظر روش ماهیت جزء روش های تحقیق توصیفی - تحلیلی است. اطلاعات و داده های مورد نیاز از طریق روش کتابخانه ای و میدانی جمع آوری شده است. در این پژوهش از مدل swot برای منطقه مورد مطالعه استفاده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAMYARCONF10_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1232653/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پوریامهر، رضا،1400،تحلیلی بر راهبردهای توسعه گردشگری با رویکرد توسعه پایدار شهری ( مطالعه موردی: شهرستان خرم آباد) با استفاده از مدل swot،10th National Conference on Geography and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1232653

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,939
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support