ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش گردشگری در توانمندسازی زنان روستایی با تاکید بر ایران

Year: 1400
COI: HAMYARCONF10_031
Language: PersianView: 90
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

راضیه طالبی - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، دانشگاه پیام نور واحد فریمان
علی اصغر کدیور - استادیار گروه جغرافیا، دانشگاه پیام نور واحد فریمان

Abstract:

زنان به عنوان نیمی از جمعیت جهان، نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی در مناطق محتلف به ویژه روستا ها بر عهده دارند. رشد و توسعه جریان گردشگری طی چند دهه اخیر در مناطق روستایی کشورهای در حال توسعه جایگاه زنان را از حاشیه به متن ارتقاء بخشیده است. آموزش و ایجاد فرآیند تسهیل گری میتواند به طور قابل توجهای جایگاه و نقش زنان روستایی در کشور را بهبود بخشد. هدف از نوشتن این نوشتار بررسی تئوریک نقش گردشگری در توانمندسازی زنان روستایی در جامعه ایران است. این پژوهش از طریق بررسی منابع اسنادی بویژه نتایج حاصل از مطالعات میدانی پیرامون گردشگری روستایی و نقش زنان در این فرآیند توسط که توسط محققین داخلی صورت گرفته به موضوع نقش گردشگری در توانمندسازی زنان پرداخته است.. نتایج پژوهش نشان میدهد زنان روستایی با فعالیت های مختلفی که می توانند در زمینه گردشگری انجام دهند باعث ارتقا سطح کیفیت زندگی خانواده شده اند. از طرفی با توسعه ی صنایع دستی و میراث فرهنگی توسط زنان در روستاهای هدف گردشگری زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی به مناطق روستایی فراهم شده است که همین امر توانمندتر شدن زنان روستایی در زمینه اقتصادی و بویژه اجتماعی را به همرا داشته است. با توجه به نتایج این پژوهش پیشنهاد میشود به منظور بهبود و عملکرد بهتر زنان روستایی در اقتصاد گردشگری، توجه ویژه ای به آموزش و فرآیند تسهیل گری برای توانمندسازی زنان روستایی صورت گیرد.

Keywords:

گردشگری، توسعه روستایی، گردشگری روستایی، توانمندی زنان روستایی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is HAMYARCONF10_031. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1232663/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالبی، راضیه و کدیور، علی اصغر،1400،نقش گردشگری در توانمندسازی زنان روستایی با تاکید بر ایران،10th National Conference on Geography and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1232663

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 53,118
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support