ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

هنرسازه حس آمیسی و کاربرد آن در ادبیات کودک و نوجوان

هنرسازه حس آمیسی و کاربرد آن در ادبیات کودک و نوجوان
Year: 1400
COI: HSPC05_130
Language: PersianView: 158
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صفا شامقلی شندی - دانشجو معلم رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) تبریز
کوثر فرهادی - دانشجو معلم رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) تبریز
جمیله علیزاده - دانشجو معلم رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) تبریز
فاطمه جعفری کلیبر - دکتری زبان و ادبیات فارسی، مدرس دانشگاه فرهنگیان تبریز

Abstract:

از شگردهایی که شاعر به واسطه آن مخاطب را به دریافت نامتعارف از امور عادی می رساند، امیختن حواس با یکدیگر و نسبت عملکرد حسی به حس دیگر است. این شیوه که در زبان فارسی «حس آمیزی» نام دارد یکی از زیباترین راه های تصویر آفرینی در ادبیات است که باعث گسترش امکانات زبانی و ذهنی می شود. با توجه به اینکه کودکان به امکانات و شیوه هایی برای رشد زبان و ذهن خود نیاز دارند این گونه تصویر سازی های زبانی حائز اهمیت است؛ به همین دلیل فعالان حوزه ادبیات کودک و نوجوان با توجه به اهمیت این موضوع سعی می کنند از این شیوه در شعر و نوشته های خود بهره ببرند. در این مقاله نیز سعی شده به ساختارهای زبانی، بلاغی و معنایی حس آمیزی در شعر چند شاعر ادبیات کودک و نوجوان پرداخته شود. در این پژوهش از روش های توصیفی و آماری استفاده شده و با توجه به نتایج به دست آمده حس آمیزی یکی از پراستفاده ترین ارایه های موجود در شعر کودک و نوجوان است، حتی شاعران سعی می کنند از همه ویژگی ها و امکانات این آرایه برای زیباتر کردن شعر خود استفاده کنند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HSPC05_130. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1232860/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شامقلی شندی، صفا و فرهادی، کوثر و علیزاده، جمیله و جعفری کلیبر، فاطمه،1400،هنرسازه حس آمیسی و کاربرد آن در ادبیات کودک و نوجوان،Fifth National Conference on Law, Social Sciences and Humanities, Psychology and Counseling،Shirvan،https://civilica.com/doc/1232860

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,405
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support