ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر ریسک ریزش در تونل های شهری

Year: 1400
COI: ZAMINCONF01_045
Language: PersianView: 187
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا طاهری زاده - کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه و مدیر پژوهشی سازمان بسیج شهرداری تهران
مریم عباسی - کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، ایران
شقایق طاهری زاده - دانشجوی کارشناسی مهندسی معدن دانشگاه صنعتی شاهرود

Abstract:

اجرا تونل در مناطق شهری ممکن است با وقوع پیامدهای مخرب بر روی ساختمان ها، سازه ها و تاسیسات مجاور محل حفاری همراه باشد کهانتخاب روش حفاری صحیح تا حد زیادی می تواند ریسک های ناشی از آن را کاهش خواهد داد. به هر حال نباید فراموش کرد که حفاری تونلباعث ایجاد دست خوردگی خاک و به هم خوردن تعامل تنش اطراف محدوده حفاری تونل می شود که در نتیجه آن، تغییر شکل هایی درمحیط اطراف تونل به وجود خواهد آمد. در صورتی که این تغییر شکل ها به سطح زمین برسند، می توانند روی سازه های رو سطحی پیامدهایمنفی داشته باشند. از مشخصه های تونل های ترافیکی شهری می توان به عمق کم روباره آن ها، دهانه بزرگ این فضا ها و همچنین قرارگیری انواع سازه ها بر روی آن ها یا در مجاورتشان اشاره کرد که همگی کنترل نشست سطحی را دشوار می کند. بر خلاف آنچه به نظر می رسد،وقوع شکست یا خرابی در خلال عملیات اجرای تونل سازی، امری غیر عادی و تا حدی غیر منتظره است و باعث اختلال شدید در فرآینداجرایی خواهد شد. این اتفاق ها باعث تحمیل هزینه های سنگین به پروژه شده و تاخیر زیادی در عملیات اجرایی ایجاد می کند و گاهی از اوقاتباعث صدمات و تلفات جانی نیز می شود. از جمله مهم ترین و شایع ترین حادثه های اتفاق افتاده در عملیات تونل سازی، می تواند شکست وفروریزش زمین، آب گرفتگی تونل ها، نا پایداری پرتال ها و تغییر شکل بیش از حد پوشش تونل و خاک سرباره را نام برد. این عوامل همگیاز عواقب ریزش تونل هستند. در پی ریزش تونل هنگام اجرای آن شکست و خرابی هایی که اتفاق می افتند می تواند روی ساختمان های مجاوردر زیر ساخت های موجود در محدوده خرابی، تاثیر نامطلوب و خسارات بر به جا بگذارد. در این پژوهش به روش توصیفی تحلیلی ابتدا بعد ازبیان شرح و توضیح، علل وجود اشتباهات اجرایی، پیامدهای اثر ریسک ریزش در تونل های شهری، یک نمونه موردی از اثر این ریسک برپروژه های شهر تهران را مورد رزیابی قرار می دهیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ZAMINCONF01_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1232905/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهری زاده، علیرضا و عباسی، مریم و طاهری زاده، شقایق،1400،بررسی اثر ریسک ریزش در تونل های شهری،The First International Conference on Mining Engineering and Geology،Tehran،https://civilica.com/doc/1232905

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 1,290
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support