ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل محتوای کتاب مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی به روش مک لافلین

Year: 1399
COI: SPCONF06_0710
Language: PersianView: 18
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی جهانی - دانشجوی کارشناسی پیوسته آموزش ابتدایی، دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید رجایی ارومیه،
ابوالفضل یاهک - دانشجوی کارشناسی پیوسته آموزش ابتدایی، دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهیدرجایی ارومیه
عبدالحسین نقی زاده انهر - استاد راهنما، دکترای برنامه ریزی درسی، دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید رجایی ارومیه

Abstract:

با هدف بررسی میزان و سطح خوانایی کلاسی و سطح خوانایی سنی دانش آموزان با روش کمی مک لافلین که بر این باور است که باید به کوچک ترین واحد معنی دار، یعنی کلمات توجه کرد .در این تحقیق کتاب مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی مورد مطالعه قرار گرفته است و تحلیل محتوا می شود . با توجه به این روش از بخش های نخست ، وسط و پایان کتاب ده جمله انتخاب می شود و تعداد کلمات سه هجایی یا بیشتر شمرده شده و برای تجزیه و تحلیل از روش های میانگین و جذر استفاده می شود و بعد از بدست آمدن جذرعدد، آنرا یک بار با عدد سه جمع می کنیم تا سطح خوانایی کلاسی و یک بار با عدد پنج جمع می کنیم تا سطح خوانایی سنی شاگرد بدست آید. جامعه آماری این تحقیق شامل کل کتاب مطالعات اجتماعی پنجم است. یافته های تحقیق نشان می دهد که این کتاب در سطح بالاتری از سن دانش آموز قرار دارد و مناسب دانش آموزانی با سن سیزده سال می باشد. همچنین قسمت های ابتدایی و پایانی کتاب دشوار تر از وسط کتاب می باشد.

Keywords:

تحیل محتوا ، سطح خوانایی سنی و کلاسی ، روش مک لافلین ، کلمات سه هجایی

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPCONF06_0710. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1233781/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جهانی، مهدی و یاهک، ابوالفضل و نقی زاده انهر، عبدالحسین،1399،تحلیل محتوای کتاب مطالعات اجتماعی پایه پنجم ابتدایی به روش مک لافلین،6th National Conference on Humanities and Management Studies،،،https://civilica.com/doc/1233781

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,331
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support