ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شکل های مختلف تاثیر قرآن و حدیث بر ادب فارسی ( با نگاهی به منطق الطیر)

Year: 1399
COI: SPCONF06_1099
Language: PersianView: 80
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی نوری (خوش رودباری) - استادیار گروه زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه فرهنگیان، تهران، ایران

Abstract:

شکل های مختلف تاثیر آیات قرآن و احادیث در این مقاله به شیوه ابتکاری به چهار قسمت تقسیم شدند: آیه به طور کامل در بیت می آید، چنان چه آیه طولانی باشد، بخشی از آن که خود یک جمله مستقل است، ذکر می گردد. یا این که بخشی از آیه که از نظر مفهوم جمله کاملی است، در بیت می آید. دیگر این که ترجمه آیه را شاعر در شعر خود می آورد. و نکته آخر این که بیت اشاره به آیه دارد. تشخیص آیه در این مورد اخیر دشوار است. همین تقسیم بندی برای احادیث هم صادق است یعنی این که یا حدیث به طور کامل، یا بخشی از حدیث، یا ترجمه حدیث در شعر می آید. و مورد آخر این که سروده به حدیث اشاره داشته باشد. نگارنده این تقسیم بندی چهارگانه در مورد تاثیر قرآن و احادیث بر ادب فارسی را تاکنون در جایی مشاهده نکرده است و اینک برای اولین بار در این مقاله آنها را در معرض دید و داوری خوانندگان قرار می دهد.

Keywords:

قرآن، حدیث ، تاثیر، ادبیات فارسی، منطق الطیر

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPCONF06_1099. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1234152/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نوری (خوش رودباری)، محمدعلی،1399،شکل های مختلف تاثیر قرآن و حدیث بر ادب فارسی ( با نگاهی به منطق الطیر)،6th National Conference on Humanities and Management Studies،https://civilica.com/doc/1234152

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,331
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support