ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر عملکرد صنعت بیمه در بحران کووید-۱۹

Year: 1400
COI: ICAMAO05_024
Language: PersianView: 145
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدیه توسلی - دانشجوی دکتری مدیریت فناوری اطلاعات، دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب
طیبه توسلی - دانشجوی دکتری مدیریت رفتار سازمانی، دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران
محبوبه مرادی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک، دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی
الهام شیپورچیان - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک، دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

Abstract:

با همه گیری ویروس کووید-۱۹ جهان با چالش بزرگی مواجه شده است که بسیاری از صنایع بزرگ از جمله صنعت بیمه را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است. هدف از این پژوهش بررسی عوامل موثر بر عملکرد صنعت بیمه در بحران کووید-۱۹ است. روش مطالعه در این پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نظر گردآوری اطلاعات توصیفی پیمایشی است. جامعه آماری پژوهش شامل تعدادی از مشتریان شرکت های بیمه در تهران بودند. پرسشنامه به صورت الکترونیکی و به روش در دسترس توزیع شد و در مجموع ۱۵۰ پرسشنامه گردآوری شد. روایی پرسشنامه با استفاده از روایی محتوا و پایایی با استفاده از آلفای کرونباخ ( (۰/۷۷۵ و پایایی ترکیبی (۰/۸۶۶) مورد تایید قرار گرفت. برای آزمون فرضیه های تحقیق و تحلیل داده ها از روش مدل سازی معادلات ساختاری SEM و نرم افزار های SPSS و Smart PLS استفاده شده است. در این مطالعه تاثیر متغیرهایی عواملی همچون کیفیت سیستم، کیفیت اطلاعات، کیفیت خدمات، تصویرنامتجاری، اعتماد، رضایت، ارزش ادراک شده، وفاداری و عملکرد شرکت بیمه در زمان بیماری کووید-۱۹ مورد بررسی قرار گرفت. یافته ها نشان میدهد کیفیت سیستم، کیفیت اطلاعات ، کیفیت خدمات، تصویر نام تجاری و اعتماد بر رضایت تاثیر مثبتی دارد. در ادامه نیز اعتماد بر ارزش ادراک شده و ارزش ادراک شده و رضایت بر وفاداری تاثیر مثبتی داشته است. همچنین در بررسی تاثیر رضایت و وفاداری بر عملکرد شرکت بیمه نیز مشخص گردید رضایت و وفاداری تاثیر مثبتی بر عملکرد شرکت بیمه دارد. یافته های این مطالعه میتواند برای سازمانها و یا شرکت های بیمه که رضایت و وفاداری مشتریان دراین بحران برای آنها از اهمیت زیادی برخوردار است کمک شایانی کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICAMAO05_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1234225/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توسلی، مهدیه و توسلی، طیبه و مرادی، محبوبه و شیپورچیان، الهام،1400،بررسی عوامل موثر بر عملکرد صنعت بیمه در بحران کووید-۱۹،Fifth Conference on Industrial Management Studies and Industry-Based Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1234225

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,317
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support