ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه عمومی و نقش رفتار مصرف کننده در ارتقاء حمل و نقل پایدار وکاهش ترافیک

Year: 1399
Publish place: ، Vol: 1، Issue: 2
COI: JR_SSCP-1-2_008
Language: PersianView: 146
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن عیسی زاده - دانشیار دانشگاه علوم انتظامی امین، تهران،

Abstract:

هدف: هدف از تحقیق، تحلیل توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه عمومی و نقش رفتار مصرف کننده در ارتقاء حمل­ونقل پایدار وکاهش ترافیک است. روش شناسی: روش تحقیق، توصیفی- همبستگی است. در این پژوهش، ۱۷۰ نفر از افرادی که به صورت مستمر (حداقل هفته ای ۳ بار مراجعه) از دوچرخه­های عمومی استفاده می­کردند، به عنوان نمونه­ انتخاب شده است. ابزار پژوهش، پرسشنامه استاندارد برگرفته شده از مطالعات رضایت مشتریان و وفاداری می­باشد. یافته ها: نتایج آزمون تحلیل تی نشان می­دهد که رضایت­مندی و وفاداری استفاده کنندگان از دوچرخه­های عمومی وکاهش ترافیک، از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و در این راستا، مولفه رضایت از سلامتی و مولفه وفاداری رفتاری از بالاترین اولویت نزد شهروندان برخوردار هستند. همچنین رابطه مثبت و معنی­داری بین رضایت­مندی و وفاداری شهروندان برقرار است بطوریکه رضایت­مندی توانایی پیش­بینی ۲۷درصد از وفاداری مشتریان را دارد. نتیجه گیری: با عنایت به تحلیل یافته­ها، اولویت بالای رضایت از سلامتی کسب شده به واسطه استفاده از دوچرخه، نه تنها نمایانگر ارزش بالای دوچرخه عمومی و مزایای سلامتی و کاهش ترافیک آن نزد شهروندان است؛ بلکه نقش بسزایی نیز در وفاداری شهروندان به سامانه­های دوچرخه عمومی و کاهش ترافیک دارد. همچنین کسب وفاداری رفتاری شهروند می­تواند کمک شایانی به توسعه سامانه دوچرخه عمومی، هم در افزایش جذب مخاطبین جدید و هم در بهبود و توسعه سامانه داشته باشد. در این راستا استفاده از دوچرخه عمومی از یک سو در سلامتی و تندرستی شهروندان تاثیرگذار بوده و از سویی دیگر به توسعه حمل و نقل و کاهش ترافیک پایدار شهری کمک می­کند. هدف:هدف از تحقیق، تحلیل توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه عمومی و نقش رفتار مصرف کننده در ارتقاء حمل­ونقل پایدار وکاهش ترافیک است. روش شناسی: روش تحقیق، توصیفی- همبستگی است. در این پژوهش، ۱۷۰ نفر از افرادی که به صورت مستمر (حداقل هفته ای ۳ بار مراجعه) از دوچرخه­های عمومی استفاده می­کردند، به عنوان نمونه­ انتخاب شده است. ابزار پژوهش، پرسشنامه استاندارد برگرفته شده از مطالعات رضایت مشتریان و وفاداری می­باشد. یافته ها: نتایج آزمون تحلیل تی نشان می­دهد که رضایت­مندی و وفاداری استفاده کنندگان از دوچرخه­های عمومی وکاهش ترافیک، از وضعیت مناسبی برخوردار هستند و در این راستا، مولفه رضایت از سلامتی و مولفه وفاداری رفتاری از بالاترین اولویت نزد شهروندان برخوردار هستند. همچنین رابطه مثبت و معنی­داری بین رضایت­مندی و وفاداری شهروندان برقرار است بطوریکه رضایت­مندی توانایی پیش­بینی ۲۷درصد از وفاداری مشتریان را دارد. نتیجه گیری: با عنایت به تحلیل یافته­ها، اولویت بالای رضایت از سلامتی کسب شده به واسطه استفاده از دوچرخه، نه تنها نمایانگر ارزش بالای دوچرخه عمومی و مزایای سلامتی و کاهش ترافیک آن نزد شهروندان است؛ بلکه نقش بسزایی نیز در وفاداری شهروندان به سامانه­های دوچرخه عمومی و کاهش ترافیک دارد. همچنین کسب وفاداری رفتاری شهروند می­تواند کمک شایانی به توسعه سامانه دوچرخه عمومی، هم در افزایش جذب مخاطبین جدید و هم در بهبود و توسعه سامانه داشته باشد. در این راستا استفاده از دوچرخه عمومی از یک سو در سلامتی و تندرستی شهروندان تاثیرگذار بوده و از سویی دیگر به توسعه حمل و نقل و کاهش ترافیک پایدار شهری کمک می­کند.  

Keywords:

دوچرخه عمومی , حمل و نقل پایدار , رفتار مصرف کننده. کاهش ترافیک

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_SSCP-1-2_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1234893/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عیسی زاده، حسن،1399،توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه عمومی و نقش رفتار مصرف کننده در ارتقاء حمل و نقل پایدار وکاهش ترافیک،https://civilica.com/doc/1234893

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 1,269
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support