ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگوی تفکر ایرانی اسلامی و تاثیر آن در تربیت نیروی جوان انقلابی

Year: 1400
COI: FFSC01_011
Language: PersianView: 86
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

الحمد الله علی نعمه وافره و الائه المتواتره والصلوات و السلام علی نبینا محمد و اله الطاهرهبا توجه به اهمیت نقش جوانان ایرانی در مسائل اجنماعی و پیروزی ها و موفقیت های سیاسی اجتماعی آنان در صحنه های مختلف جامعه باید به روحیات و خصوصیات و شناخت این قشر حساس جامعه توجه خاصی مبذول داشت. روحیه ایرانی مخصوص خود اوست.جوان ایرانی در با عواطف پر شور حادثه جو تنوع طلب و ماجراجو و ایده آلیست و خواهان احراز شخصیت است و به دنبال زیبایی ها و قطب های قوی است که به نیازمندی های او پاسخ دهد. پس با توجه به ویژگی های جوان ایرانی باید اولا مسکلات اعتقادی و ایدئولوژیکی و مبهمات فلسفی او را توسط اندیشمندان و معلمان دلسوز و اهل فن از همان اوان کودکی خصوصا دوران جوانی چاره جویی کرد و ثانیا با ایجاد وسائل و لوازم موثر ضمن حفظ شور و توجه به ارضای غرایز و نیازهای مذکور در حد مطلوب این نیروهای ارزشمند و کارآمد را در جهت نیل به اهداف عالیه اسلام هدایت نمود. به همین جهت اخلاق آنان با معیار و ارزش های زندگی توسعه می یابد و شخصیتشان بر هان اساس رشد می کند . پس آنچه که برای ایرانی مهماست جهت دهی و ارائه هدف های ارزنده به نوجوان و جوان است که باید شور و شوق جوان را با توجه به اصول و ضوابط اسلامی و با استفاده از طرق مشروع جهت دار زمینه رشد او را فراهم نمودو موانع رشدش را برطرف و از نیروی ایشان بهره گرفت. زندگی اجتماعی فرزندان بشر با سپری شدن دوران بلوغ و فرا رسیدن ایام شباب آغاز می شود و جوانان ایرانی به محیط وسیع جامعه قدم می گذارند ضرورت زندگی اجتماعی ایجاب می کند که جوان ایرانی با طبقات مختلف مردم بیامیزد و مسولیتی را به عهده بگیرد و برای جامعه کار کند جامعه نیز او را به نام یک فرد مفید و فعال بشناسد و عضو زنده ای در پیکر اجتماعش بداند.نیل به این هدف بزرگ و اساسی مستلزم احراز شخصیت و به دست آوردن صفات پسندیده و متناسب برای سازگاری با اجتماع است .لذا جوانان باید تحت مراقبت و تربیت والدین و مربیان لایقمزین به صفات حمیده قرار گیرند تا بتوانند خود را با جامعه وفق دهند. در این جا لازم است به تعریف شخصیت از نظر روان شناسان بپردازیم. "شخصیت در نظر روان شناسان عبارت از وحدت مخصوصی است که از مجموع صفات طبیعی و اکتسابی بالنسبه ثابت هر فردی به وجود می آید و او را در سازش های عمومی و برخوردهای اجتماعی از سایر افراد متمایز می سازد. " "منظور از الگوی ایرانی وحدتی است که از صفات ظاهری و انگیزه های نهایی به وجود آمده و ما از همه صفات مختلف فرد آن صفات را جزء شخصیت او می شماریم که نوعی پایداری داشته باشد .اگر شخصی عادتا آرام است و گاهی برانگیخته می شود آرامی صفت شخصیت اوست نه انگیزش پذیری."

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is FFSC01_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1235257/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرید، فرنوش،1400،الگوی تفکر ایرانی اسلامی و تاثیر آن در تربیت نیروی جوان انقلابی،Fatah al-Futuh Scientific Conference،Shiraz،https://civilica.com/doc/1235257

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support