ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش های استراتژی توسعه منابع انسانی برای یادگیری سیار

Year: 1399
COI: MLEARNING01_100
Language: PersianView: 61
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد قهرمانی - استاد دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی، دانشگاه شهید بهشتی
زهره خواجویی نژاد - دانشجوی دکتری مدیریت آموزشی، دانشگاه شهید بهشتی

Abstract:

در یادگیری سیار، ابزارهای الکترونیکی نظیر رایانه، رایانه دستی، موبایل و ... جایگزین معلممی شوند و به فراگیران این فرصت داده می شود تا به مواد آموزشی در تمام اوقات و هر چند بارکه بخواهند دسترسی داشته باشند. در واقع، هر اندازه کاربرد تکنولوژی در آموزش غنی تر باشد،یادگیری با سهولت بیشتر و در زمان کوتاه تری صورت می گیرد و شرایطی را به وجود می آورد کهیادگیری سریع تر، آسان تر، بهتر و با دوام تر صورت گیرد. پژوهش حاضر با هدف بررسیچالش های استراتژی توسعه منابع انسانی برای یادگیری سیار انجام گرفت. به طور کلی می توانگفت که فناوری های اطلاعات، توانایی فوق العاده ای برای تغییر شکل فعالیت های تدریس ویادگیری در تمام مراکز آموزش دارند و امکاناتی را برای طراحی محیط های نوین علمی فراهممی آورند که پیش از این امکان پذیر نبوده است. به همین دلیل، بسیاری از مراکز آموزشی ایرانمایل به راه اندازی دوره های الکترونیکی با بهرهگیری از قابلیت های فناوری اطلاعات در قالبیادگیری سیار هستند و یا از این فناوری استفاده می کنند و می خواهند که آن را توسعه دهند. ایندر حالی است که بررسی پژوهش های مختلف حاکی از مسائل و مشکلات فراوانی بر سر راهتوسعه و بکارگیری یادگیری سیار در مراکز آموزشی می باشد. یکی ازاین مشکلات و چالش هایمربوط به توسعه منابع انسانی می باشد. مسائل فرهنگی که در رابطه با پذیرش همگانی خدمات سیاردر بعضی جوامع وجود دارد، کاربرد آنها را کاهش می دهد. همچنین استفاده از این وسایل دریادگیری، نیاز به مهارت های فنی وشناختی دارد. مهارت فنی از این نظر که کاربران تواناییاستفاده از وسایل را داشته باشند و قادر باشند از امکانات متنوع آن در موقعیت های مختلف استفادهکنند. مهارت شناختی از این نظر که یادگیرنده سیار به اطلاعات فراوانی دسترسی دارد بنابراین بایدقادر به شناخت و انتخاب صحیح اطلاعات مفید و نیز پردازش وتحلیل آنها باشد. به طور کلینتایج نشان می دهد که فقدان آگاهی سودمند درباره ی کاربردهای آموزش سیار، وجود نظامآموزش سنتی و مقاومت در برابر تغییر آموزش، فقدان سیاست ها و روش ها برای اجرای آموزش سیار، عدم علاقه و بی تعهدی معلمان و فقدان آموزش لازم برای معلمان از چالش های استراتژی توسعه منابع انسانی برای یادگیری سیار می باشند.

Keywords:

توسعه منابع انسانی , یادگیری سیار , چالش های توسعه منابع انسانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MLEARNING01_100. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1235819/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قهرمانی، محمد و خواجویی نژاد، زهره،1399،چالش های استراتژی توسعه منابع انسانی برای یادگیری سیار،The first national conference on mobile learning, in terms of action،Tehran،https://civilica.com/doc/1235819

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,530
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support