ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تجربی تاثیر جنس مصالح سنگی بر سایش نئوبالاست

Year: 1400
COI: ICRARE07_086
Language: PersianView: 70
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی اسماعیلی - استاد؛ دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده راه آهن، تهران رسالت ایران
پروانه نمایی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت ایران، تهران رسالت ایران
سینا قهرمانی گرگری - کارشناسی ارشد ایران، تهران، رسالت، دانشگاه علم و صنعت ایران،

Abstract:

سالانه هزینه های زیادی صرف تعمیر و نگهداری خطوط بالاستی می شود که بخش عمده آن به تعمیر و نگهداری و نوسازی لایه بالاست اختصاص دارد. بعلاوه مسدود کردن خطوط ریلی برای انجام عملیات تعمیر و نگهداری، باعث کاهش درآمد حاصل از حق دسترسی می گردد. امروزه با افزایش سرعت و بارمحوری، این مسئله به چالشی مهم برای تمام راه آهن های دنیا تبدیل شده است. یکی از روش هایی که امروزه برای کاهش زوال لایه بالاست و بهبود عملکرد آن و درنتیجه افزایش فاصله دوره های تعمیر و نگهداری در حال بررسی و تحقیق است، استفاده از نئوبالاست یا بالاست محافظت شده با پودر لاستیک، به عنوان بالاستی نوآورانه است. در تحقیقات انجام شده تاثیر جنس مصالح سنگی بر خصوصیات نئوبالاست در نظر گرفته نشده است ازاین رو تحقیق حاضر پس از بهینه سازی روش ساخت نئوبالاست، با انجام آزمایش های سایش لس آنجلس و میکرو دوال بر روی مصالح نئوبالاست ساخته شده از سنگ معدن شهریار، انجیلاوند و کوهین، با مدول الاستیسیته متفاوت، به بررسی مقاومت سایشی این مصالح در مقایسه با بالاست سنتی پرداخته است. نتایج آزمایش های نشان می دهد که افزودن ۱۵ درصد پودر لاستیک به چسب مورداستفاده جهت چسباندن پودر لاستیک به سنگدانه های بالاست، از منظر سایش و به لحاظ اقتصادی روشی بهینه برای ساخت نئوبالاست است بعلاوه با توجه به نتایج آزمایش های سایش که به طور میانگین سایش خشک و تر این مصالح به ترتیب ۷۲ و ۹۲ درصد نسبت به بالاست سنتی کاهش می یابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRARE07_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1235908/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسماعیلی، مرتضی و نمایی، پروانه و قهرمانی گرگری، سینا،1400،ارزیابی تجربی تاثیر جنس مصالح سنگی بر سایش نئوبالاست،International Conference on Recent Advances in Railway Engineering (ICRARE 2021)،Tehran،https://civilica.com/doc/1235908

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,774
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support