ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی آسیب پذیری پل های خاص راه آهن از دیدگاه پدافند غیرعامل مطالعه موردی، پل جدید رودشور محور تهران-همدان

Year: 1400
COI: ICRARE07_123
Language: PersianView: 183
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید سعید ابراهیم نژاد - مدیرکل راه آهن غرب (همدان)
نعمت اله پیامنی - سرپرست امور فنی و زیربنایی اداره کل راه آهن غرب (همدان)
حمیدرضا رفاهیت نیکو - کارشناس خط و سازه های فنی اداره کل راه آهن غرب (همدان)
رضا برزگر - کارشناس خط و سازه های فنی اداره کل راه آهن غرب (همدان)
میلاد شیروانی - کارشناس خط و سازه های فنی اداره کل راه آهن غرب (همدان)
محمد عبدی - کارشناس خط و سازه های فنی اداره کل راه آهن غرب (همدان)

Abstract:

توجه به ملاحظات دفاعی یکی از اصول توسعه پایدار به شمار می رود که در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید مدنظر باشد. هدف کلی پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های کشور است تا به تدریج شرایطی را برای امنیت ایجاد نماید. پل ها یکی از مهم ترین عناصر کلیدی و راهبردی در شبکه ی حمل ونقل هستند. ازاین رو، پل ها در زمان بروز جنگ، جزو اولین اهداف موردتوجه دشمن برای انهدام و از حائز اهمیت ترین مقاصد حملات انفجاری در زیرساخت های حمل ونقل هستند. نقش حیاتی و اهمیت ملی پل ها و خسارت ناشی از آسیب وارده به این بناهای مهم، آنها را به اهداف تروریستی جذابی تبدیل کرده است و عملیات تخریبی از سوی دشمنان و یا عوامل نفوذی آنان روی پل های ملی یک تهدید روزافزون در جوامع امروزی می باشد. انهدام پل ها در یک شبکه منجر به کاهش قابل توجه دسترسی و بروز تاخیر در جابه جایی می شود. به منظور مقابله و کاهش اثرات پیامدهای ناشی ازاین گونه تهدیدات، رعایت نکات و الزامات طراحی و ساخت بهینه یسازه های مستحکم و مقاوم در برابر امواج انفجاری و اقدامات خرابکارانه، ضروری و حیاتی است، لذا ارائه راهکارهایی به منظور کاهش آسیب پذیری ابنیه، خصوصا پل های خاص راه آهن الزامی است.در این مقاله به مطالعه آسیب پذیری پل کیلومتر ۶۰۰ + ۵۱ محور تهران-همدان (پل رودشور) از دیدگاه پدافند غیرعامل و روش هایی برای مقابله با عوارض ناشی از تهدیدات حوزه پدافند غیرعامل پرداخته شده است. پل رودشور یکی از پل های بااهمیت راه آهن ایران می باشد که در شیب ۱۵ در هزار، به طول ۶۱۸ متر در ۱۲ دهانه ۵۰ متری و ۲ کوله ۹ متری با ارتفاع ۳۰ متر از نوع کامپوزیت با عرشه فولادی و پایه و دال بتنی احداث گردیده است که با توجه به موقعیت و اهمیت پل مذکور راهکارهایی در خصوص اقدامات پدافند غیرعامل در مواقع بحران ارائه شده است.

Keywords:

پل های خاص راه آهن , پدافند غیرعامل , آسیب پذیری , پل جدید رودشور محور همدان-تهران , حمل ونقل

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRARE07_123. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1235945/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابراهیم نژاد، سید سعید و پیامنی، نعمت اله و رفاهیت نیکو، حمیدرضا و برزگر، رضا و شیروانی، میلاد و عبدی، محمد،1400،ارزیابی آسیب پذیری پل های خاص راه آهن از دیدگاه پدافند غیرعامل مطالعه موردی، پل جدید رودشور محور تهران-همدان،International Conference on Recent Advances in Railway Engineering (ICRARE 2021)،Tehran،https://civilica.com/doc/1235945

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support