Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و مطالعه چگونگی کسب مهارت های گفتگو و ارتباط موثر در راستای افزایش کارایی سازمان (مطالعه موردی : شهرداری تهران)

چهارمین همایش بین المللی دانش و فناوری هزاره سوم اقتصاد ، مدیریت و حسابداری ایران
Year: 1400
COI: TCCONF04_203
Language: PersianView: 135
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی مشهدی - کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی ، رئیس اداره آمار و اطلاعات اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران

Abstract:

ارتباط برای هماهنگی فعالیتهای گروهی، اجرای وظایف رهبری و انجام وظایف مدیریتی لازم است، بنابراین مدیرانی که مدیریت خود را با توجهبه مفاهیم ارتباطات سازمانی اعمال نمایند به وضوح از موفقیت بیشتری برخوردار خواهند گردید. در مدیریت اموری چون ارتباطات انسانی،عوامل موثر بر ارتباطات، گروه های رسمی و غیررسمی، روشهای بهبود ارتباطات و رفع موانع ارتباطی در سازمان حائز اهمیت است.مدیران و کارکنان روابط عمومی درسطوح مختلف بر ثمربخشی شرکت، آن هم به شکلهای متفاوت اثر میگذارند. از آن جا که مهمترینوظیفه روابط عمومی بیان و انعکاس فعالیت های سازمان متبوعه و تسهیل در ارتباط با افزایش کارایی سازمان برای پیشبرد اهداف دستگاهکارگزار خویش است؛ بی شک انجام هر چه بهتر وظایف سپرده شده به هر عضو این بخش تاثیرات زیادی بر بازده عملی سازمان و مهمتر از آننگاه جامعه برآن سازمان دارد. از این رو مطالعه تمامی وجوه تاثیرگذار بر عملکرد کارکنان روابط عمومی دارای جوانب مفید زیادی برای هرسازمان است که یاریبخش سازمان در پیشبرد اهداف مربوط به خویش در آینده خواهد بود اولین دلیل در این مورد این است که کارمندانمتعهدتر، تمایل برای باقی ماندن در یک سازمان برای مدت طولانی را دارند. علاوه براین، این کارمندان در عملکردشان کاراتر از بقیه کارمندانهستند. تعهد سازمانی به نحوه برخورد کارمندان با اهداف سازمانشان، به ارزشگذاری هویت سازمانشان، پذیرش و وفاداری به سازمان اشارهدارد. ارتباطی که بین کارمندان و شرکتشان وجود دارد نه تنها بر روی خود شرکت بلکه بر روی جامعه تاثیر می گذارد. بنابراین تعهد نسبت بهسازمان شامل تمایل کارمندان به همکاری در رسیدن به عملکرد بهتر و نشان دادن وفاداری نسبت به اهداف سازمان است با توجه به آن چه دربالا بدان اشاره شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TCCONF04_203. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1236743/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مشهدی، مهدی،1400،بررسی و مطالعه چگونگی کسب مهارت های گفتگو و ارتباط موثر در راستای افزایش کارایی سازمان (مطالعه موردی : شهرداری تهران)،Fourth International Conference on Science and Technology of the Third Millennium of Iranian Economy, Management and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1236743

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Municipality
Paper count: 1,562
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support