ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مصورسازی مطالعات حوزه سیستم های کمک تشخیص کامپیوتری مبتنی بر تحلیل هم رخدادی واژگان در پایگاه PubMed

Year: 1400
COI: IRANWEB07_024
Language: PersianView: 147
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمیثم علوی - دپارتمان مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس تهران
اعظم برقبانی - دپارتمان علوم ریاضی دانشگاه تربیت مدرس تهران
مهرداد کارگری - استادیاردانشکده مهندسی صنایع گروه مهندسی فناوری اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس تهران

Abstract:

تشخیص به کمک کامپیوتر(CAD) یک تکنیک هوش مصنوعی است که از تشخیص الگو برای برجسته سازی ویژگی های مشکوک در تصویربرداری پزشکی استفاده کرده و آنها را برای رادیولوژیست به منظور بررسی و تفسیر علامت گذاری می کند. بنابراین، می توانCAD را یک فن آوری مهم در جهت کمک به کاهش بارکاری پزشکان، تشخیص زودهنگام بیماری و نیزکوتاه کردن زمان موردنیاز برای تفسیر تصاویر پزشکی تلقی کرد. علیرغم توسعه این سیستم ها در حوزه های مختلف پزشکی و مهندسی، تعیین جامع روند تحقیقات و ارائه تصویر کلان از سیستم های CAD از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در همین راستا یک روش تحلیل و ارزیابی فعالیتهای علمی پژوهشی در یک حوزه از علم، مطالعات علمی سنجی است. از سوی دیگر در سالهای اخیر استفاده از تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی به عنوان ابزاری مناسب جهت ترسیم ساختارهای علمی ، نظر محققین علوم مختلف را برای تحلیل این روابط و ترسیم ساختار علمی یک حوزه از علم به خود معطوف کرده است. در این مقاله با به کارگیری روش تحلیل هم رخدادی واژگان و تحلیل شبکه های اجتماعی، شبکه مطالعات حوزه سیستم های CAD بر اساس ۱۰۶۱۳مقاله نمایه شده در پایگاه داده PubMed طی سالهای ۲۰۱۵ تا۲۰۲۰ ترسیم و روند حاکم بر پژوهش های حوزه مذکور بررسی شده است. نتایج این پژوهش نشان میدهد بیشترین استفاده از سیستم های CAD در حوزه تشخیص انواع سرطان و بیماریهای قلبی عروقی و مغزی بوده است.

Keywords:

سیستمهای کمک تشخیص کامپیوتری(CAD) , تحلیل هم رخدادی واژگان , تحلیل شبکه های اجتماعی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRANWEB07_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1236906/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علوی، سیدمیثم و برقبانی، اعظم و کارگری، مهرداد،1400،مصورسازی مطالعات حوزه سیستم های کمک تشخیص کامپیوتری مبتنی بر تحلیل هم رخدادی واژگان در پایگاه PubMed،7th International Web Research Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/1236906

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 32,244
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support