Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت و توسعه اکوتوریسم پایدار ونقش آن در توسعه جنگل

ششمین همایش بین المللی دانش و فناوری علوم کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست ایران
Year: 1400
COI: MDCONF06_036
Language: PersianView: 133
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سینا محمدی نعمت آباد - دانشجوی دکتری مدیریت صنایع چوب و کاغذ، دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
میثم مهری چروده - دانشجوی دکتری مدیریت صنایع چوب و کاغذ، دانشکده منابع طبیعی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

Abstract:

جنگل منطقه ای است که درختان پوشش گیاهی چیره را در آن تشکیل می دهند. در واقع جنگل باغی وسیع و طبیعی که در آن گیاهان متنوع یکساله و چند ساله ، بزرگ و کوچک ، درخت و درختچه به طور خودرو می رویند و یک جامعه گیاهی را بوجود می آورند. اعضای این جامعه گیاهی همواره برای تامین نیازهای خود از قبیل آب ، نور و مواد غذایی، می کوشند تا پایدار و متعادل بمانند. در جنگل غیر از گیاهان، جانوران بسیار اعم از پرندگان، پستانداران، حشرات، بند پایان و موجوداتی نظیر قارچ ها، باکتری ها و میکروب ها نیز زندگی میکنند. جنگل در اعتدال آب و هوای محیط اثر زیادی دارد. سرمای زمستان و گرمای تابستان را کاهش می دهد. جنگل و درخت را دستگاه تنفسی زمین می نامند، زیرا گاز کربنیک هوا را گرفته و اکسیژن کافی را در اختیار موجودات زنده می گذارد. جنگل اولین چراگاهی است که بشر در آن به دامپروری پرداخته است.جنگل در همه ی اعصار برای انسان دارای اهمیت ویژه ای بوده است. نکته ی قابل تعمق رابطه ی موجود بین تمدن و جنگل می باشد. جنگل همواره یک منبع مهم اقتصادی بوده است. چوب از مواد عمده ساختمانی و منبع عمده تامین هیزم برای شهر ها و شهرک ها و مناطق روستایی بوده و راه ظهور تمدن را هموار کرده است. حتی امروز نیز جمعیتی از مردم جهان برای پخت و پز خود به هیزم وابسته اند. در بسیاری از کشور های در حال توسعه چوب سوخت اصلی محسوب می شود. جنگل تاثیر غیر مستقیم نیز بر انسان دارد. فرسایش خاک را کند و منابع آب را در آبخیزهای عمده تامین می کند و وضعیت تامین آب شهر ها را بهبود می بخشد. جنگل از نظر تفریح، شکار و تماشای پرندگان و حیات وحش نیز اهمیت دارد. تاثیر جنگل در سطح منطقه ای و جهانی بر آب و هوا اهمیت دارد. جنگل زدایی خاک را بی ثبات می کند، میزان ریزش کوه ها را بالا می برد و بر مقدار رواناب و بار رسوبات رود خانه ها می افزاید. جنگل زدایی به سیل می انجامد و سیلاب ها میلیارد ها دلار خسارت بر جای می گذارند.

Keywords:

اکوتوریسم جنگل-توسعه پایدار جنگل -نقش اقتصادی جنگل-اکوتوریسم و توسعه پایدار

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDCONF06_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237020/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی نعمت آباد، سینا و مهری چروده، میثم،1400،مدیریت و توسعه اکوتوریسم پایدار ونقش آن در توسعه جنگل،Sixth International Conference on Science and Technology of Agricultural Sciences, Natural Resources and Environment of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1237020

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,303
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support