ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پدیده مقاومت دارویی: مکانیسم و اپیدمیولوژی بویژه در اشریشیا کولای

Year: 1400
COI: MDCONF06_097
Language: PersianView: 83
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی پیغمبری - استاد گروه بیماریهای طیور، دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
زلیخا طاطاری - دانشجوی دکتری عمومی دامپزشکی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

Abstract:

افزایش رشد صنعت طیور در نتیجه بکارگیری روشهای تولید متراکم و فن آوری جدید، حساسیت پرندگان به بیماریهای واگیردار را افزایش داده است. ازجمله بیماریهای واگیردار، بیماری های باکتریایی و در راس آنها عفونت های ناشی از باکتری اشریشیا کولای است که همه ساله خسارات اقتصادی قابل توجهی به صنعت پرورش طیور کشور وارد می کند،که در حال حاضر درصد زیادی از مشکلات و مسائل موجود در زمینه بیماریهای طیور در رابطه با عفونت های حاصل از اشریشیا کولای میباشد. مقاومت باکتری های بیماری زا به ترکیبات آنتی باکتریال که به طور عمده در اثر مصرف بیرویه و نادرست این ترکیبات میباشد، خطری جدی برای صنعت طیور کشور و بهداشت عمومی است. مواد آنتی باکتریال مختلفی در طب دامپزشکی و پزشکی که متعلق به خانواده آنتی بیوتیکی متشابه هستند مورد استفاده قرار گرفته و از این رو منجر به انتشار ژن های مقاوم مشابه میشود. مقاومت های آنتی میکروبیال در دام هایی که به مصرف خوراکی می رسند از مشکلات و مسائل مهم در سازمان بهداشت جهانی میباشد. اشریشیا کولای عموما یک پاتوژن فرصت طلب قلمداد میشود که در پی سرکوب سیستم ایمنی میزبان و وقوع اولیه بیماریهای ویروسی دستگاه تنفس و متعاقب عوامل مستعد کننده به شکل ثانویه خودنمایی میکند. برخی دیگر نیز بر این عقیده اند که تعدادی از سروتیپ های آن به صورت اولیه پاتوژن می باشند. کاهش سودآوری به واسطه عفونتهای ناشی از اشریشیا کولای میتواند تمام مراحل تولید از جوجه کشی تا فرآوری کشتارگاهی را در برگیرد. به علت تفاوت حدت سویه های مختلف اشریشیا کولای و همکاری این میکروارگانیسمها با پاتوژنهای دیگر و عوامل استرس زای محیطی، ارزیابی دقیق خسارات ناشی از اشکال مختلف عفونتهای اشریشیا کولای دشوار است. امروزه با وجود تنوع ترکیبات آنتیباکتریال مورد استفاده در صنعت طیور، میزان مقاومت علیه این آنتی بیوتی کها رو به فزونی است، در حالی که می توان با استفاده صحیح و علمی از این ترکیبات از بروز مقاومت بر علیه آنها پیشگیری نمود. قابل ذکر است، هیچ آنتی بیوتیکی نسبت به پدیده ایجاد مقاومت مصون نیست، حتی آنتی بیوتیک هایی کهlast‐line agentهستند. و در نتیجه بروز مقاومت های آنتی بیوتیکی جدید برخلاف تمام تلاشهایی که صورت میگیرد، بسیارمحتمل بوده و دور از انتظار نیست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDCONF06_097. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237081/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پیغمبری، مصطفی و طاطاری، زلیخا،1400،پدیده مقاومت دارویی: مکانیسم و اپیدمیولوژی بویژه در اشریشیا کولای،Sixth International Conference on Science and Technology of Agricultural Sciences, Natural Resources and Environment of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1237081

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 72,847
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support