ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر دیدگاه های تاب آوری در شریان های حیاتی شهری (با تاکید بر تاب آوری شریان های حیاتی شهرکرمان)

Year: 1396
COI: NCRCI01_032
Language: PersianView: 85
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی عسکرپور - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان- گروه فنی و مهندسی- کرمان - ایران
محمدعلی کازرونی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان
مهدی مومنی رق آبادی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان

Abstract:

واژه تاب آوری اغلب به مفهوم بازگشت به گذشته به کار میرود که از ریشه لاتین resilio به معنای برگشت به عقب گرفته شده است. حوزه ای که این کلمه دراصل از آن استفاده شده هنوز هم مورد بحث است. برخی آنرا به بوم شناسی، برخی دیگر آنرا به فیزیک و عده ای هم معتقدند که مطالعه تاب آوری از قوانین روانشناسی و روانپزشکی در دهه ۱۹۴۰ میلادی گرفته شده است؛ و مربوط به گارمزی، وارنر و اسمیت است. واژه Resilience در فرهنگ لغات، توانایی بازیابی یا بهبود سریع، تغییر؛ شناوری و کشسانی و همچنین خاصیت فنری و ارتجاعی ترجمه شده است. در پژوهش های انجام شده در حوزه ی تاب آوری ، تاب آوری شهرها بر اساس مولفه های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفته است. لیکن تا کنون به جز موارد معدودی تاب آوری شریان های حیاتی و معابر اصلی شهرها، را مورد مطالعه قرار نداده اند. در این مقاله سعی گردیده است با مروری بر پژوهش های صورت گرفته در این خصوص، شاخص های تاثیر گذار بر تاب آوری شریان های حیاتی شهرها را بررسی نموده و انطباق آن ها را بر شهر کرمان عنوان نماییم. جهت بررسی از روش توصیفی استفاده شده است و روش جمع آوری داده ها به صورت اسنادی می باشد ؟۸ گسل از گسلهای اصلی شناخته شده ی ایران به همراه حداقل ۱۸ گسل با طول بیش از۱۰۰ کیلومتر در استان کرمان وجود داشته و از این جهت این استان را جزء استان های حادثه خیز و بحران زا معرفی می کند. این شهر در حدود هشتصد هزار نفر جمعیت داشته و با توجه به بافت تاریخی و معابر سنتی آن تاب آوری شریان های حیاتی در آن حیاتی و بسیار حایز اهمیت می باشد. در همین راستا در این مقاله سعی می گردد تا علاوه بر مرور مقالات مرتبط تاب آوری شهری، بر اساس پژوهش های صورت گرفته، تاب آوری شریان های حیاتی معابر شهر کرمان را مورد توجه قرار دهیم.

Keywords:

تاب آوری، تاب آوری شهری، شریان های حیاتی، معابر شهر کرمان

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCRCI01_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237177/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عسکرپور، علی و کازرونی، محمدعلی و مومنی رق آبادی، مهدی،1396،مروری بر دیدگاه های تاب آوری در شریان های حیاتی شهری (با تاکید بر تاب آوری شریان های حیاتی شهرکرمان)،The first National Conference on Resilience of Civil Infrastructures،Kerman،https://civilica.com/doc/1237177

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,248
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support