ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی شهری دوران کرونا و پسا کرونا

Year: 1399
COI: ICONFAAA04_024
Language: PersianView: 150
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی مروتی - گروه شهرسازی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه فنی وحرفه ای،شهید باهنر،شیراز، ایران.
فرشید صلواتی - گروه معماری و شهرسازی، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحدسنندج، ایران.

Abstract:

در مواجهه با بحرانهای چون شیوع ویروس کرونا و دیگر حوادث چون سیل و زلزله، یکی از ساختارهای غایب در نظام مدیریت وبرنامه ریزی شهری، مراکز حمایت اجتماعی در مقیاس محلهای است. سازو کارهای اجتماعی و مشارکتی به منظور شناسایی ظرفیت ها و کمبودهای جوامع کوچک محلی پیش از بحران، هدایت و راهبری اقدامات حین بحران و حمایت و کمک به رفع صدمات پس از بحران، از آن حیث که چنین مجموعه ای بدون حمایت مدیریت شهری و نظام حکمروایی میسر نخواهد شد. این پژوهش از نوع مروری است و اطلاعات آن از طریق مطالعات کتابخانهای صورت گرفت. هدف از این پژوهش بررسی برنامه ریزی شهری در دوران کرونا و پسا کرونا میباشد و به چندین سوال پاسخ داده شد که آیا شهرسازی وبرنامه ریزی شهری در دوران پسا کرونا تغییر خواهد کرد؟ برنامه ریزان شهری چه رویکردی را هنگام مواجه شدن با این بحران ها اتخاذ خواهند کرد؟ با بررسی این مسائل به این مهم پاسخ گفته شده است که در حوزه شهرسازی پسا کرونا،احتمالادر برخی از زمینه های شهری نیاز به تجدید نظر است و باید در روشهای برنامه ریزی، طراحی یا روشهای تحلیل مسائل شهری تفکر و برخی روشها را به دلیل آسیب زایی متوقف کرد، در این صورت امکان دارد که به سمت روشها و شیوه های نوینی رفت که تا الان حتی از آنها اطلاعی در دسترس نیست و باید آنها را کشف کرد. گسترش فضاهای سبز و واگذاری مکانهای عمومی به مردم و نه خودروها، باید جزء قوانین طراحی شهری قرار بگیرد تا آینده ای سبز و سالم برای نسل جدید شکل بگیرد. طراحان شهری میتوانند با مطالعه ، پژوهش های عملکردی و الهام از داستانهای واقعی "طبیعت بارگی"، گرایش ذاتی بشر به طبیعت و فضای سبز را از زمان پیدایش جهان تا امروز، بیشتر درک کنند و به طراحی جنگلهایی هر چند کوچک برای همه اعضای جامعه بپردازند.

Keywords:

برنامه ریزی ،شهر، پسا کرونا،کوید۱۹

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICONFAAA04_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237228/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مروتی، علی و صلواتی، فرشید،1399،برنامه ریزی شهری دوران کرونا و پسا کرونا،Fourth International Conference on Art and Architecture،https://civilica.com/doc/1237228

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,708
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support