ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر فضای سبز در مجتمع های مسکونی (آپارتمان ها)با هدف ارتقا حس تعلق به مکان(آشتی دوباره انسان با طبیعت)

Year: 1400
COI: UVCONF02_060
Language: PersianView: 218
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیده قاسمی زاده - دکترای تخصصی معماری، کارشناسی ارشد مهندسی معماری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، اهواز، ایران
زینب اسکندری - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، اهواز، ایران.

Abstract:

دغدغه های زندگی شهرنشینی و به دنبال آن آپارتمان نشینی، سبب فاصله افتادن بین طبیعت و انسانها شده است ؟در صورتی که فطرت انسانها با طبیعت عجین بوده و این عدم ارتباط با طبیعت مشکلات روانی و جسمی فراوانی را برای انسانها، سببب گردیده است ؟هدف از پژوهش حاضر پیشنهاد راهکارهای طراحی جهت ارتباط آپارتمانهای مسکونی با طبیعبت(فضای سبز) جهت ارتقا حس تعلق به مکان میباشد ؟بدین منظور از روش تحلیلی توصیفی، با ابزار تحلیل گرافیکی استفاده شد مسکن یکی از مهمترین نیازهای بشر برای رسیدن به آرامش، درونگرایی و دریافت حس امنیت است .کم توجه ی به مکان زندگی، حفظ و تداوم حس مکانی که انسان در آن سکنی گزیده است، مسئله ای است که در ده ه های اخیر به خصوص در کشورهای درحال توسعه به صورت گسترده ای رخ داده است. امروزه نگاه اغلب افراد ساکن در مجموعه های مسکونی به فضای زندگی خود، نگاهی غریبه و عاری از تعلق و دلبستگی به آنست و اکثرا در پساذهن خود چنین تصور می کنند که مکان زندگی شان محل دلخواه نبوده و باید روزی آن را ترک و به جای دیگر بروند. این امر ضرورت بررسی عوامل موثر بر حس تعلق را بیان میدارد تا گامی در جهت افزایش تعلق و دلبستگی به فضای مسکونی برداشته شود .؟ بدین ترتیب که پس از مطالعه تاثیرات فضای سبزبر انسان، راهکارهایی برای طراحی آپارتمانها(فرم غالب مسکن های شهری) با هدف افزایش حضورفضای سبز در آپارتمانها جهت ارتقا حس تعلق به مکان تبیین شد ؟ازنتایج پژوهش، راهکارهایی درطراحی معماری می باشد که به طراحی و بازطراحی انواع فضاهای باز و نیمه باز و کیفیت بخشیدن به این فضاها و توجه به عوامل طبیعی اطراف سایت، منجر می شود ؟با توجه به تاثیرات مثبت ارتباط با طبیعت بر انسان و ارتقا حس تعلق به مکان ؛ امید است که در آینده بهره مندی از طبیعت و فضای سبز در طراحی ها به عنوان یکی از اصول طراحی فضای معماری بیش از پیش مدنظر طراحان قرار گیرد؟

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UVCONF02_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237750/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قاسمی زاده، حمیده و اسکندری، زینب،1400،تاثیر فضای سبز در مجتمع های مسکونی (آپارتمان ها)با هدف ارتقا حس تعلق به مکان(آشتی دوباره انسان با طبیعت)،The Second International Conference on New Technologies in Architectural and Urban Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1237750

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 6,487
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support