Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل آشپز خانه مطلوب از نظرطلاب ودانشجویان شهر قم در زندگی آپارتمانی معاصر

Year: 1400
COI: UVCONF02_107
Language: PersianView: 158
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یاسر اکرمی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری اسلامی،دانشگاه قم،

Abstract:

از آشپزخانه در مفهوم جدید خود به عنوان قلب خانه نام برده میشود . سپری کردن ساعتهای زیاد در این بخش از خانه، باعث می شود تا ما به دنبال راحتی و زیبایی هر چه بیشتر آن باشیم . در سال های نه چندان دور که پای آشپزخانه اپن به داخل منازل باز شده بود برای کسانی که برای اولین بار این مدل معماری را می دیدند، خیلی تازگی داشت. آنها باور نداشتند آشپزخانه ای که روزگاری قلمرو بانوی خانه بود و یک ساختار اتاقی شکل و بسته برای خود داشت به این شکل دربیاید و از اتاق نشیمن و پذیرایی کامال فضای داخل آن قابل مشاهده باشد. ورود آشپزخانه مدرن به ایران و عمومی شدن آن در دهه ۱۳۳۰ مفهوم نوین «آشپزخانه به منزله قلب خانه» را وارد زندگی روزمره زن ایرانی نمود. در این مقاله، با استفاده از گونه تحقیق کیفی ، گرد آوری اطلاعات از طریق مصاحبه ، پرسشنامه و تحلیل پاسخ ها، جنبه های گوناگون مفاهیم فرهنگی آشپزخانه در زندگی آپارتمانی معاصر و مقایسه پاسخ های دو گروه طالب و دانشجویان و پیدا کردن رابطه ای معنادار بین پاسخ ها، مورد مطالعه قرار گرفته است. تمرکز این مطالعه بر خانواده های مذهبی و دانشجویان در شهر قم بوده است. تعریف آشپزخانه در نگاه این دو گروه از فضای شخصی با محرمیت ویژه )برای زنان( تا یک فضای زندگی خانوادگی، از یک فضای خدماتی تا یک فضای سرشار از روح زندگی و یا یک مکان عادی که دارای تداعیات خاص خود در زندگی زنان مسلمان ایرانی، بیان شده است. طی این بررسی مشخص گردید که دانشجویان بیشتر به جنبه های زیبایی شناسانه مدل آشپزخانه توجه دارند و آشپزخانه های باز همچون جزیره و اپن انتخاب اول آنهاست در حالی که طلاب بیشتر با توجه به اصول اعتقادی خود و در نظر گرفتن مسائلی همچون محرمیت به پرسش پاسخ میگویند و آشپزخانه بسته انتخاب نخست این گروه می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UVCONF02_107. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237797/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکرمی، یاسر،1400،مدل آشپز خانه مطلوب از نظرطلاب ودانشجویان شهر قم در زندگی آپارتمانی معاصر،The Second International Conference on New Technologies in Architectural and Urban Engineering of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1237797

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,360
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support