ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر استفاده از بیوچار به عنوان طلای سیاه در حذف نیترات از آب های آلوده به روش جذب سطحی

Year: 1400
COI: EEMCONF03_021
Language: PersianView: 137
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لاله دیوبندهفشجانی - استادیار، دانشکده مهندسی آب و محیط زیست- دانشگاه شهید چمران اهواز
عبدعلی ناصری - استاد، دانشکده مهندسی آب و محیط زیست- دانشگاه شهید چمران اهواز
عبدالرحیم هوشمند - دانشیار، دانشکده مهندسی آب و محیط زیست- دانشگاه شهید چمران اهواز
امیر سلطانی محمدی - دانشیار، دانشکده مهندسی آب و محیط زیست- دانشگاه شهید چمران اهواز
فریبرز عباسی - استاد، موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، کرج

Abstract:

بدون شک نیتروژن یک ماده ضروری برای زندگی می باشد، اما مقدار مصرف بیش از حد آن باعث ایجاد مشکلات جدیمی گردد. براساس اطلاعیه سازمان بهداشت جهانی مقدار مجاز مصرف نیتروژن بین ۰ تا ۳/۷ میلی گرم نیترات بر هر کیلوگرم وزن انسان می باشد. اما متاسفانه در سال های اخیر، مصرف این ماده به دو برابر مقدار مجاز رسیده است که همگی ناشی ازورود بیش از کودهای شیمیایی نیتروژنه به زنجیره غذایی میباشد. مصرف سطوح بالای نیترات در انسان می تواند باعثایجاد بیماری سندروم کودک آبی شود که در کودکان و بزرگسالان بسیار خطرناک است. توسعه فنون جدید به منظوردستیابی به ابزاری در جهت حذف نیترات از جریان فاضلاب یکی از مسائلی است که در سالهای اخیر به آن توجه گردیدهاست. در این میان استفاده از جاذبهای مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست برای حذف این آلاینده از خاک و آبنقش پررنگ تری را ایفا میکنند. یکی از این جاذب ها تهیه بیوچار از بقایای کشاورزی است. راهکاری که هم مدیریت خوببقایای کشاورزی و هم حذف کارآمد نیترات از آبهای آلوده را به دنبال دارد. در تحقیق حاضر ضمن اشاره به این جاذب هاو بررسی فرایند حذف نیترات با استفاده از روش جذب سطحی به وسیله بیوچار، به تحقیقات سالهای اخیر در حوزه مذکوراشاره گردیده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EEMCONF03_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237890/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دیوبندهفشجانی، لاله و ناصری، عبدعلی و هوشمند، عبدالرحیم و سلطانی محمدی، امیر و عباسی، فریبرز،1400،مروری بر استفاده از بیوچار به عنوان طلای سیاه در حذف نیترات از آب های آلوده به روش جذب سطحی،Third National Conference on Environmental Engineering and Management،Qaem Shahr،https://civilica.com/doc/1237890

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,731
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support