ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکارهای عملی تغذیه مصنوعی آبخوان ها جهت استفاده آب در مواقع خشکسالی

Year: 1400
COI: EEMCONF03_022
Language: PersianView: 144
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس غلامی - عضو هیات علمی گروه محیط زیست دانشگاه شمال آمل

Abstract:

افت زیاد سطح ایستابی و روند نامطلوب کمی و کیفی آبدهی چاه ها، چشمه و قنات ها در اغلب دشت ها، به هم خوردن تعادل آبی و بهتبع آن تعادل زیست محیطی حوزه های آبخیز، ناپایداری کشاورزی و در نهایت تشدید روند بیابان زایی در کشور معلول مستقیم بهره برداریبیش از حد از منابع آب زیر زمینی است .در این زمینه تغذیه مصنوعی آبخوان ها به روش پخش سیلاب در دشت ها راهکار بسیار مفید و موثریمی باشد که در بسیاری از مناطق دنیا به کار گرفته شده است و نتایج ارزشمندی نیز در این مورد برای ذخیره سازی آب بدست آمده است.دراین روش بانفوذ سیلاب به درون آبخوان علاوه برافزایش حجم مخزن و جلوگیری از روند شدید افت سطح آب زیرزمینی سبب کنترل سیل وحفاظت خاک نیز می شود. یکی از راه حل های مناسب و کارآمد برای استفاده بهینه از رواناب به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک استفادهاز شبکه های پخش سیلاب است .این طرح علاوه بر کاهش خسارت های ناشی از سیل، در افزایش حجم سفره های آب زیرزمینی، احیای مراتعو بیابان زدایی نقش مهمی دارد. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله تغذیه مصنوعی آبخوان به وسیله آبهای سطحی مازاد به عنوانیکی از روشهای موثر در راستای ایجاد تعادل بین برداشت از آبخوان و تغذیه آن که می تواند بخشی از آب های برداشتی را جایگزین کند موردبررسی و مطالعه قرار گرفته است و پیشنهاداتی نیز ارائه شده است که در صورت بکارگیری آن می تواند در راستای مدیریت بهینه منابع آبیمفید و موثر واقع شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EEMCONF03_022. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237891/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غلامی، عباس،1400،راهکارهای عملی تغذیه مصنوعی آبخوان ها جهت استفاده آب در مواقع خشکسالی،Third National Conference on Environmental Engineering and Management،Qaem Shahr،https://civilica.com/doc/1237891

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,443
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support