ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دیدگاه بهداشت محیط در مدیریت همه گیری کووید- ۱۹ (مطالعه مروری)

Year: 1400
COI: EEMCONF03_080
Language: PersianView: 437
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی اسدی قالهری - عضو هیئت علمی گروه مهندسی بهداشت محیط، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی قم، قم، ایران
نسیم غفوری - کارشناس گروه مهندسی بهداشت محیط، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی قم، قم، ایران
فرشاد گلبابایی کوتنایی - پژوهشگر دوره پسادکتری، دانشکده محیط زیست، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، تهران، ایران

Abstract:

نوپدیدی و بازپدیدی بیماری ها، مساله ای جهانی است و هر از چندی در گوشه و کنار جهان دیده می شود. کووید ۱۹ که بهخانواده بزرگ ویروس های کرونا تعلق دارد و متاسفانه از قابلیت زیادی برای عالمگیر شدن برخوردار است، تازه ترین بیمارینوپدیدی است که گزارش شده است. این ویروس قابلیت سرایت پذیری بالایی دارد. شناسایی راه های انتقال عامل ایجادکنندهبیماری، نقش مهمی در کنترل آن دارد به طوری که این بیماری همه گیر اهمیت متخصصان بهداشت عمومی در سراسر جهان،به ویژه کارشناسان بهداشت محیط (EHP) را که نقش مهمی در مهار ویروس جدید، SARS-CoV-۲ داشتند، برجسته کرده است. مطالعه حاضر با هدف مروری بر مطالعات انجام شده در مورد نقش بهداشت محیط در مدیریت همه گیری کرونا انجام شد. در این مطالعه مروری، جهت یافتن مقالات مرتبط پایگاه های داده scholar ،Scopus Google،PubMed و Science direc با استفاده از کلمات کلیدی Personal protective ،Corona, virus ،Pandemic ،Environmental Health و COVID-۱۹ مورد جستجو قرار گرفتند. مطالعات نشان میدهد سلامت محیط زیست جزء جدایی ناپذیر سلامت انسان و حیوانات است و کووید - ۱۹ یک چالش بهداشت جهانی در قرن بیست و یکم است و تاثیرات زیادی بر اقتصاد و کسب و کار و بهداشت مردم جهان گذاشت، به نحوی که سبک زندگی مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داد. کارشناسان بهداشت محیط (EHP) نقش بسزایی در تمام مراحل مدیریت بلایا به دلیل داشتن تخصص های متنوع و تنظیم پروتکلهای بهداشتی موجود دارند. نتایج مطالعات نشان داد که کارشناسان بهداشت محیط نقشاساسی و تاثیرگذاری را در پاسخ به COVID-۱۹، و در حمایت از بازگشت جامعه به حالت عادی، و مشارکت آنها در بازگشایی و بازیابی هر چه بهتر اقتصاد، ایفا کردند. بنابراین نقش این متخصصان در طول بیماری های همه گیر باید بر روی شیوه هایی متمرکز شود که تاثیر بیشتری برای حمایت از سلامت و ایمنی جمعیت داشته باشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EEMCONF03_080. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237949/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی قالهری، مهدی و غفوری، نسیم و گلبابایی کوتنایی، فرشاد،1400،دیدگاه بهداشت محیط در مدیریت همه گیری کووید- ۱۹ (مطالعه مروری)،Third National Conference on Environmental Engineering and Management،Qaem Shahr،https://civilica.com/doc/1237949

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 546
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support