ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ضرورت توجه به بیمه سیل در مدیریت ریسک های ناشی از تغییر اقلیم

Year: 1399
COI: INSDEV27_035
Language: PersianView: 127
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا فرزانه - عضو هیئت علمی پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست
اسما حمزه - عضو هیئت علمی پژوهشکده بیمه، رئیس دفتر ارتباط با جامعه و صنعت پژوهشکده بیمه
بیتا زمانی - دانش آموخته مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
مینا حسین پورطهرانی - دکتری مدیریت مخاطرات دانشگاه نیوکاسل استرالیا
معصومه فخری - کارشناس ارشد سازه های آبی- موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی
مهدی تلاوتی - دانش آموخته مهندسی آب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

Abstract:

گرمایش جهانی و پیدایش پدیده تغییر اقلیم تبعات گسترده ای را در قرن بیست و یکم به همراه خواهد داشت. آگاهی از تبعات این پدیده و برنامه ریزی جهت تسکین و سازگاری با اثرات تغییر اقلیم یکی از چالش های اصلی پیش رو کلیه صنایع از جمله صنعت بیمه می باشد. در این پژوهش که با تکیه بر روش تحقیق کیفی و در سه سطح تحلیلی بنا نهاده شده است ابتدا تجارب بین المللی در خصوص ارتباط صنعت بیمه و تغییر اقلیم تبیین می گردد. سپس تبیین ضرورت توجه به بیمه سیل و در نهایت واکاوی ابعاد "بیمه سیل" مورد توجه قرار می گیرد. نتایج حاکی از تشدید خسارت های ناشی از سیل در سطح گسترده ای از کشور و تشدید آن در بستر تغییر اقلیم می باشد. میزان نفوذ بیمه در ایران نسبت به متوسط کشورهای با بازارهای نوظهور در سال ۱۹۹۰ میزان کمتری را به خود اختصاص داده است. این میزان در سال ۲۰۱۸ به بالاتر از سطح میانگین مزبور ارتقاء پیدا کرده ولی کماکان با متوسط کشورهای با بازارهای توسعه یافته اختلاف زیادی مشاهده می گردد. لذا یکی از چالش های اصلی کشور را می توان پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در خصوص مخاطرات طبیعی قلمداد کرد که با ارتقاء آن و از دریچه بکارگیری محصولات بیمه ای متناسب همچون بیمه سیل می توان چنین تهدیدی را به فرصت سازگاری با تغییر اقلیم تبدیل کرد. چنین رویکردی بجز ایجاد محصول بیمه ای متناسب با سطح گسترده تاثیرگذاری سیل در کشور، نیاز به درنظر گرفتن ابعاد مرتبط با چرخه مدیریت خطر دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV27_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237987/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرزانه، محمدرضا و حمزه، اسما و زمانی، بیتا و حسین پورطهرانی، مینا و فخری، معصومه و تلاوتی، مهدی،1399،ضرورت توجه به بیمه سیل در مدیریت ریسک های ناشی از تغییر اقلیم،27th National Conference on Insurance and Development،Tehran،https://civilica.com/doc/1237987

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support