ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیرپذیری بیمه های زندگی در مواجهه با پاندمی کووید ۱۹

Year: 1399
COI: INSDEV27_037
Language: PersianView: 102
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میترا قنبرزاده - عضو هیئت علمی، سرپرست گروه پژوهشی بیمه های اشخاص، پژوهشکده بیمه، تهران
سیده صدیقه عظیمی - دانشجوی دکتری آمار، گروه آمار دانشکده علوم ریاضی، دانشگاه شهید بهشتی، تهران

Abstract:

با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹ و گسترش آن در سال ۲۰۲۰، اقتصاد جهانی و به ویژه صنعتی بیمه تاثیر پذیری چشم گیری از این پاندمی داشته اند. در این میان، بیمه های زندگی به دلیل مرگ میرهای ناشی از بیماری کووید ۱۹ و تغییرات اقتصادی پدید آمده، جزء رشته های پرتاثیر صنعت بیمه در بحران کنونی به شمار می رود. لذا، هدف از این تحقیق این است که ضمن ارائه و بررسی کانال های تاثیرگذاری بیماری کووید ۱۹ بر بیمه های زندگی و آماری از میزان تاثیرپذیری بیمه های زندگی در ایران و کشورهای منتخب و تحلیل و مقایسه و ضعیت شرکت های بیمه در مواجهه با این پاندمی صورت گیرد. نتایج تحقیق نشان می دهد که در کشورهای مورد بررسی، حق بیمه تولیدی زندگی کاهش و بازخرید بیمه های زندگی افزایش یافته است که ناشی از تغییرات اقتصادی ناشی از این پاندمی و افزایش مرگ و میرهای بیماری کووید ۱۹ می باشد. همچنین، پیشنهادات سیاسی مناسب مانند توسعه محصولات بیمه زندگی متناسب با شرایط اقتصادی کشور و ارائه پوشش های تکمیلی هزینه های درمانی به بیمه های زندگی، افزایش دوره مهلت برای پرداخت پق بیمه های سررسید شده، استفاده از فرایند بیمه گری شتابان و اضافه نمودن سوالاتی در خصوص ارزیابی وضعیت سلامت بیمه شده در ابتلا به ویروس کرونا در فرم پیشنهاد و فرم درخواست بیمه نامه زندگی در این مقاله مطرح گردیده است.

Keywords:

بیمه زندگی , پاندمی کووید ۱۹ , حق بیمه تولیدی زندگی , خوشه بندی

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV27_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237989/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قنبرزاده، میترا و عظیمی، سیده صدیقه،1399،بررسی تاثیرپذیری بیمه های زندگی در مواجهه با پاندمی کووید ۱۹،27th National Conference on Insurance and Development،Tehran،https://civilica.com/doc/1237989

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 123
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support