ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بیمه های باربری

Year: 1399
COI: INSDEV27_040
Language: PersianView: 116
This Paper With 29 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 29 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا بردال - مسئول میز مطالعه نظام های بیمه ای، پژوهشکده بیمه، تهران

Abstract:

شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ و گسترش آن در سال ۲۰۲۰ تاثیرات گسترده ای بر اقتصاد و تجارت جهانی داشته است. یکی از بخش های بازارمالی که به شدت تحت تاثیر این مسئله قرار گرفته صنعت بیمه است. در بین انواع رشته های بیمه ای متاثر از این بحران، بیمه های باربری به دلیل اثرات قرنطینه جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا شدیدا تحت تاثیر قرار گرفته است. همین مسئله ضرورت انجام پژوهشی در زمینه بررسی آثار کرونا بر بخش بیمه های باربری را تقویت می کند. در شرایط به وجود آمده کنونی ناشی از همه گیری ویروس کرونا که سب محدودیت ترددها در دنیا شده، فرایند حمل و نقل به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است، با توجه به اهمیت بیمه های باربری در تجارت بین الملل و فرایند زنجیره تامین، در این پژوهش تلاش شده تا با بررسی اثرات ناشی از شیوع این ویروس بر بیمه های باربری، ضمن بررسی تاثیر کرونا بر حجم فعالیت های بازار هدف این رشته شامل تجارت، حمل و نقل و بازار نفت اثرات این پاندومی بر شدت و تواتر ریسک های بیمه های باربری نیز مورد بررسی قرار گیرد. محدودیت فعالیت بنادر و فقدان نیروی کار متخصص، تغییر مسیر، کاهش توان مالی شرکت های حمل کالا، خسارت ناشی از ضد عفونی کردن، تجمیع بار در انبار بین راهی، محدودیت در فرایند بازدید اولیه و ارزیابی خسارت، اختلال در زنجیره تامین مواد مصرفی کشتی همگی اثراتی هستند که در اثر شیوع این ویروس، ریسک های تهدید کننده بیمه های باربری را تشدید کرده است. در بخش پایانی این م قاله اثراتی که شیوع این ویروس بر حق بیمه تولیدی، تعداد بیمه نامه صادره و خسارت پرداختی در بخش بیمه های باربری داشته است مورد بررسی قرار گرفت. نتایج حاصل از بررسی ها حاکی از آن است که این پاندمی تاثیر منفی بر مقدار حق بیمه تولیدی و تعداد بیمه نامه صادره داشته اما درعین حال مقدار خسارت پرداختی در این دوران کاهش یافته است. امید است این مقاله مورد توجه اصحاب صنعت قرار گرفته و بتواند در درک آثار این بحران بر بیمه های باربری و نحوه مقابله با آن مفید واقع شود.

Keywords:

بیمه های باربری , حق بیمه تولیدی , تعداد بیمه نامه صادره , کرونا

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV27_040. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1237992/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بردال، زهرا،1399،بررسی تاثیر شیوع ویروس کرونا بر بیمه های باربری،27th National Conference on Insurance and Development،Tehran،https://civilica.com/doc/1237992

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 123
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support