ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر تغییر اقلیم بر بیمه محصولات کشاورزی با تاکید بر بیمه شاخص

Year: 1399
COI: INSDEV27_066
Language: PersianView: 130
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس عرب مازار - دکترای اقتصاد، عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی
سعید کیقبادی ثانی - دکترای اقتصاد، مدیر گروه تحقیقات اقتصادی مرکز پژوهش های کاربردی بانک کشاورزی

Abstract:

یکی از وظایف مهم متخصصان صنعت بیمه، شناسایی و شناساندن میزان کمی و کیفی ریسک حاصل از مخاطرات تغییر اقلیم به منظور نهادسازی، طراحی محصول و تعیین کمی و کیفی خسارات حاصل است. ماهیت تدریجی بودن تغییرات اقلیم، تغییر در تکنولوژی تولید و تغییر در دائقه مصرف کننده واقعیت هایی هستند که لازم است هرگونه سیاست گذاری و طراحی ابزار با توجه به آنها صورت پذیرند. اکثر طرح های سنتی بیمه محصولات کشاورزی تحت تاثیر مشکلات مروبط به اطلاعات نامتقارن قرار دارند که منجر به افزایش هزینه ارزیابی خسارت و نرخ حق بیمه می شوند. بیمه شاخص مانند بیمه شاخص عملکرد منطقه و یا بیمه شاخص های آب و هوایی، محصول بیمه ای نسبتا جدیدی برای حمایت از کشاورازن در مقابل خسارات ناشی از تغییرات اقلیم است که با محدودیت هایی از جمله عدم آشنایی کشاورزان با شاخص های آب و هوایی، ناکافی بودن و یا پراکندگی نامناسب ایستگاه های هواشناسی جمع آوری داده های اقلیمی و نااطمینانی نسبت به قیمت این بیمه ها مواجه می باشد. بیمه شاخص ریسک ابزار جدیدی است که در این مقاله پیشنهاد می شود و در آن از روش داده کاوی و یادگیری ماشین برای پردازش داده های حجیم مربوط به تسهیلات پرداختی به فعالیت های بخش کشاورزی به ویژه اطلاعات مربوط به کیفیت باز پرداخت تسهیلات استفاده می شود. این اطلاعات مبنای محاسبه ریسک فعالیت های گوناگون بخش کشاورزی و به تبع آن بیمه محصولات کشاورزی قرار می گیرند. استفاده از این روش در مقیاس کلان، توزیع عادلانه تری از حق بیمه و خسارت پرداختی میان بیمه گر و بیمه گذار ارائه می دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is INSDEV27_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1238018/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عرب مازار، عباس و کیقبادی ثانی، سعید،1399،اثر تغییر اقلیم بر بیمه محصولات کشاورزی با تاکید بر بیمه شاخص،27th National Conference on Insurance and Development،Tehran،https://civilica.com/doc/1238018

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Bank
Paper count: 377
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support