ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تشخیص رفتار مشتری با استفاده از خوشه بندی مبتنی بر ارزش طول عمر مشتری (مطالعه موردی: بیمه ایران شعبه استان چهارمحال و بختیاری)

Year: 1400
COI: UTCONF05_188
Language: PersianView: 83
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه اصغریان - دانشجوی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد
بهزاد زمانی دهکردی - استاد گروه مهندسی کامپیوتر دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد

Abstract:

امروزه محیط کسب وکار از محصول محوری به مشتری محوری تغییر کرده است بنابراین درک رفتار مشتری از اهمیت بالاتری برخوردار است. مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری کارآمد برای به دست آوردن، نگهداری و افزایش رضایتمندی مشتریان در صنایع رقابتی میباشد. یکی از مهمترین ابزارها در جهت رسیدن به مدیریت ارتباط با مشتری، محاسبه ارزش طول عمر مشتری است که باعث میشود سازمان بیشترین تلاش خود را برای حفظ مشتریان سودآور انجام دهد. این تحقیق با هدف پیدا کردن روشی برای تشخیص و خوشه بندی مشتریان، مبتنی بر ارزش طول عمر مشتری بوده است که ابتدا با استفاده از روش ارائه شده برای محاسبه ی ارزش طول عمر مشتری که در این روش ضمن توجه به نقاط قوت روشهای متداول محاسبه ارزش طول عمر مشتری، ترکیبی از دو روش ۱ و ( Return On Investment) ROI احتمال عقد قرارداد مجدد مشتری در دوره های آینده و وفادار ماندن او به سازمان در مدل نیز ذکر شده است، ۲ مشتریان را محاسبه ی می کنیم و بعد از آن با ارئه روش خوشه بندی سلسله مراتبی، به خوشه بندی مشتریان با استفاده از CLV به دست آمده می پردازیم (که در واقع با اضافه کردن مبحث خوشه بندی سلسله مراتبی، این روش را کاراتر نموده ایم) و پس از آن با برچسب زدن خوشه ها بر اساس مقدار CLV مشتریان کلیدی و با ارزش شرکت مشخص میکنیم و برای بهبود سیستم مدیریت ارتباط با مشتری به شرکت پیشنهادهایی را ارئه می دهیم. در پایان نیز براساس اطلاعات یکی از شرکتهای صنعت بیمه، نحوه استفاده از مدل و کارایی آن ارزیابی شده و نتایج آن نشان داده شده است.

Keywords:

تشخیص رفتار مشتری , مدیریت ارتیاط با مشتری , ارزش طول عمر مشتری

Paper COI Code

This Paper COI Code is UTCONF05_188. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1238209/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصغریان، فاطمه و زمانی دهکردی، بهزاد،1400،تشخیص رفتار مشتری با استفاده از خوشه بندی مبتنی بر ارزش طول عمر مشتری (مطالعه موردی: بیمه ایران شعبه استان چهارمحال و بختیاری)،Fifth International Conference on Electrical, Computer and Mechanical Engineering Science and Technology of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1238209

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,297
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support