ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش عامل های انگیزشی درونی و بیرونی اثرگذار بر یادگیری الکترونیکی معلمان با توجه به جنسیت

Year: 1400
COI: EPSCONF09_577
Language: PersianView: 170
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عیسی برقی - دانشیار، گروه علوم تربیتی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی،دانشگاه شهید مدنی آذربایجان،تبریز، ایران
زهرا رحمتی زاد - کارشناسی ارشد رشته برنامه ریزی درسی

Abstract:

هدف این پژوهش تعیین نقش عامل های انگیزشی درونی و بیرونی اثرگذار بر یادگیری الکترونیکی مدرسان با توجه به جنسیت است. روش تحقیق در این پژوهش توصیفی از نوع همبستگی بود. جامعه آماری این تحقیق کلیه معلمان آموزش و پرورش شهرستان تکاب در سال ۱۳۹۹بود که تعداد ۲۷۳ مورد از معلمان با استفاده از فرمول کوکران و به روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شدند. داده ها با استفاده پرسشنامه های انگیزش تحصیلی هارتر و جکسون((۱۹۹۲ و یادگیری الکترونیکی توسط واتکینز و همکاران (۲۰۰۴) جمع آوری شد و با استفاده از نرم افزار SPSS و آزمون های همبستگی پیرسون، رگرسیون چند متغیره و تی مستقل مورد آنالیز قرار گرفت. نتایج آزمون همبستگی پیرسون نشان داد بین عوامل انگیرش درونی و بیرونی و مولفه های آنها با میزان یادگیری الکترونیکی همبستگی مثبت و معنی داری وجود دارد. تحلیل رگرسیون بیانگر آن بود که انگیرش درونی و بیرونی و مولفه های آنها، به دلیل سطح خطای کوچکتر از /۰۵ تاثیر معناداری در پیش بینی یادگیری الکترونیکی مدرسان اثر دارند. همچنین نتایج آزمون تی مستقل نشان داد تفاوت معناداری میان دو گروه زنان و مردان معلم در انگیزش درونی و بیرونی، مولفه های آنها و همچنین یادگیری الکترونیکی وجود دارد. این نتایج، اطلاعات و دانش مفیدی را برای طراحان و دست اندرکاران آموزشی در رابطه با طراحی اثربخش تر آموزش به ویژه آموزش های الکترونیکی فراهم می کند. پژوهش های بیشتری در زمینه ترکیب عناصر انگیزشی و در حوزه آموزش و یادگیری از جمله در محیط های مختلف یادگیری الکترونیکی لازم است انجام شود تا بتوان از زوایای مختلفی اثرات این نوع مداخله را مشاهده کرد. پیشنهاد می شود پژوهش های آینده در این حوزه در محیط های الکترونیکی مختلف از جمله با استفاده از قابلیت های محیط های یادیگری و شبیه سازی های آموزشی صورت پذیرد.

Keywords:

انگیزش درونی و بیرونی , یادگیری الکترونیکی , جنسیت , معلمان

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPSCONF09_577. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1239747/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
برقی، عیسی و رحمتی زاد، زهرا،1400،نقش عامل های انگیزشی درونی و بیرونی اثرگذار بر یادگیری الکترونیکی معلمان با توجه به جنسیت،The 9th National Conference on Sustainable Development in Educational Sciences and Psychology, Social and Cultural Studies،Tehran،https://civilica.com/doc/1239747

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,316
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support