ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار مکانیکی بتن با عملکرد فوق العاده بالای مسلح شده به الیاف فولادی و بارچیپ (UHPFRC)

Year: 1400
COI: GPACONF08_026
Language: PersianView: 124
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعادت اسحاقی میلاسی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه، دانشگاه صنعتی اصفهان
داود مستوفی نژاد - استاد دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی اصفهان
علیرضا سلجوقیان - استادیار دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

اگر چه تحقیقات متعددی بر روی بتن با عملکرد بسیار بالا شده، اما تعداد کمی از محققین به بررسی تاثیر الیاف فولادی و بارچیپ برمشخصات مکانیکی بتن با عملکرد بسیار بالا پرداخته اند. با پیشرفت دانش تکنولوژی بتن و گسترش بتن های الیافی با عملکرد فوق العادهبالا (UHPFRC) و کسب مقاومت های بالا (بیش تر از ۱۲۰ مگا پاسکال)، استفاده از این نوع بتن به جای بتن معمولی خیلی از معایب رامرتفع می کند. با استفاده از بتن با عملکرد فوق العاده بالای مسلح شده به الیاف می توان عمر سازه را افزایش داد. در همین راستا در اینپژوهش با استفاده از مصالح موجود در داخل کشور نظیر ماسه سیلیس، میکروسیلیس و پودر سیلیس استفاده شده که باعث ایجادخصوصیات مکانیکی عالی در این نوع بتن شده است. علاوه بر این، در این پژوهش به بررسی خواص مکانیکی بتن UHPFRC حاویالیاف فولادی و بارچیپ نظیر آزمایش مقاومت فشاری و خمشی پرداخته می شود. مقدار الیاف استفاده شده در نمونه ها ۱/۵ درصد حجمیمی باشد. همچنین از فوق روان کننده بر پایه ی پلی کربوکسیلات Sika-۵۱۱۰ به مقدار ۲/۴ درصد حجمی استفاده شده است. با توجه به نقشاستفاده از بتن UHPFRC در اجزای مختلف سازه به نظر می رسد بررسی رفتار مکانیکی بتن UHPFRC موضوع مفید و کاربردی درعلم مهندسی عمران می باشد. بر اساس نتایج حاصل از آزمایش نمونه ها در این پژوهش، در نمونه های بتن UHPFRC حاوی الیاففولادی مقاومت فشاری ۱۱۴ مگا پاسکال در سن ۲۸ روز و مقاومت خمشی ۱۵/۹۰ مگا پاسکال در سن ۷ روز ثبت شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GPACONF08_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1240048/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسحاقی میلاسی، سعادت و مستوفی نژاد، داود و سلجوقیان، علیرضا،1400،بررسی رفتار مکانیکی بتن با عملکرد فوق العاده بالای مسلح شده به الیاف فولادی و بارچیپ (UHPFRC)،The 8th National Conference on Sustainable Development in Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1240048

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,480
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support