ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهسازی و نوسازی و بازآفرینی شهری شهر ها

بهسازی و نوسازی و بازآفرینی شهری شهر ها
Year: 1400
COI: GPACONF08_101
Language: PersianView: 309
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رامین خلیلی فرد - کارشناس ارشد جغرافیا برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان
محبوبه امیدی - کارشناس ارشد مهندسی عمران، دانشگاه شهرکرد

Abstract:

امروزه معضلات و مشکلات بافت های فرسوده شهری یکی از مسائلی است که در حوزه شهرسازی شهروندان را با مشکلات متعددی مواجهساخته است و همچنین یکی از مهم ترین چالش های شهری با توجه به نبود زیرساخت های مناسب شهری و افت عملکرد این بافت ها ازبی توجهی چندین ساله به این محله ها (مثلا عدم اتخاذ. نظر ابعاد کالبدی، اجتماعی، اقتصادی و نهادی در مواجه با مخاطرات می باشدسیاست هایی که به سرمایه گذاری برای نوسازی و رونق این بافت ها بی انجامد، با عنایت به امکان های بالقوه بسیار وسیع این محله ها ازجمله ی کاستی های مدیریت شهری بوده) به بروز مشکلات بسیاری انجامیده است. دامنه فرسودگی برخی از این محله ها به گونه ایاست که با وقوع یک زلزله متوسط، وقوع فاجعه دور از انتظار نیست. بافت های فرسوده نوعی بیماری در ساختار مناطق شهری محسوبمی شوند و عوامل زیادی در آنها دخیل اند که از آن میان می توان به عدم پیروی از یک برنامه منسجم، عوامل کالبدی، عملکردی، زیستمحیطی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره اشاره کرد. طور کلی میتوان گفت نوسازی و درواقع بهسازی بافت فرسوده ازاصول اساسیتوسعه پایدار است که نتایج آن نیز تحقق اصول توسعه پایدار را موجب می شود وجود اهداف معین برای انتخاب الگوهای احیا بافت هایفرسوده پیش فرض ضروری است این اهداف باید متناسب با نیازهای ساکنان آن مناطق شکل گیرند از این رو بر هیچکس اهمیت مرمت بافتفرسوده پوشیده نیست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GPACONF08_101. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1240123/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خلیلی فرد، رامین و امیدی، محبوبه،1400،بهسازی و نوسازی و بازآفرینی شهری شهر ها،The 8th National Conference on Sustainable Development in Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1240123

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support