ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مشخصات مکانیکی و رئولوژیکی ملات خودتراکم ژئوپلیمری بر پایه سرباره حاوی میکروسیلیس

Year: 1400
COI: GPACONF08_130
Language: PersianView: 113
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کیوان اسکندری لاسکی - موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی رشت
رضا کهنی - استادیار دانشگاه کوشیار
محمد فردصمیمی - مشاور موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی

Abstract:

بتن خودتراکم به عنوان بتنی که نیاز به تراکم ندارد و تحت اثر وزن خود جریان می یابد و استفاده از آن به ویژه در شرایطی که با تراکمشدید آرماتور در قالب مواجه هستیم به عنوان گزینه ای مناسب پیش روی طراحان و مهندسین قرار دارد. استفاده از این نوع بتن از اواخردهه ۸۰ میلادی در کشور ژاپن آغاز شد و سپس در کشورهای دیگر گسترش یافت. از سوی دیگر نگرانی های کشورها و دولتها در رابطهبا عوامل موثر بر گرمایش جهانی محققین حوزه تکنولوژی بتن را بر آن داشت تا به فکر تولید بتنی با حداقل سیمان مصرفی بیفتند. بتنژئوپلیمری به عنوان بتنی که در ساختار آن می توان از سیمان استفاده نکرد توسط محققین در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.در این پژوهش با هدف بررسی اثر میکروسیلیس بر خواص مکانیکی، رئولوژی و جذب آب ملات خودتراکم ژئوپلیمری بر پایه سرباره،آزمایش هایی انجام شده است. در مجموع در این پژوهش ۱۴ طرح مختلف ساخته شده است. میکروسیلیس با درصدهای وزنی ۵%، ۱۰%،۱۵%، ۲۰%، ۲۵% و ۳۰% به عنوان جایگزین بخشی از سرباره مورد استفاده قرار گرفته است. آزمایش های مقاومت فشاری، خمشی، کششیو جذب آب نهایی برای تمامی نمونه ها انجام شده است. نتایج آزمایش های رئولوژی نشان می دهد افزودن میکروسیلیس به طرح ملات خودتراکم ژئوپلیمری ابتدا باعث افزایش کارایی و روانی و سپس با افزایش مجدد باعث کاهش کارایی خواهد شد. همچنین نتایج مربوط بهبررسی خواص مکانیکی نشان می دهد استفاده از درصد بهینه میکروسیلیس در مخلوط بتنی اثر مطلوبی بر بهبود مشخصات مکانیکی دارد.بررسی نتایج مربوط به آزمایش جذب آب نهایی نشان می دهد حضور میکروسیلیس در طرح اختلاط ملات خودتراکم ژئوپلیمری باعثکاهش چشمگیر در میزان جذب آب نهایی می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GPACONF08_130. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1240152/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسکندری لاسکی، کیوان و کهنی، رضا و فردصمیمی، محمد،1400،بررسی مشخصات مکانیکی و رئولوژیکی ملات خودتراکم ژئوپلیمری بر پایه سرباره حاوی میکروسیلیس،The 8th National Conference on Sustainable Development in Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1240152

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 6,566
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support