ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی موزه فرش با رویکرد بازیابی هویت معماری سنتی

Year: 1400
COI: GPACONF08_196
Language: PersianView: 68
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجتبی قدیم الایام - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه معماری، واحد اسکو، دانشگاه آزاد اسلامی، اسکو، ایران
شهره باقرزاده کثیری - استادیار گروه معماری، دانشگاه آزاداسلامی، واحد اسکو؛ اسکو، ایران

Abstract:

موزه ها پایگاه فرهنگ جامعه یا به زبان دیگر محل عرضه اصالت ها و نشانه های فرهنگی است. بنابراین باید از اعتبار و حرمت ویژه ایبرخوردار باشند. فرش از جمله مهمترین محصولات دست بافت در صنایع دستی ایران است که بیشترین کاربرد از میان گستردنی ها درزندگی ایرانیان است. فرش تبریز میراث گرانقدری است که از دیرباز به جای مانده و شناسنامه این ملت مهر تائید خورده است. از آنجاییکه شهر تبریز از قدیمی ترین شهرهای ایران است و هنر این شهر نیز به تبع آن قدیمی است. شکل خطوط آرایه ها و نقشه های فرش بافکر و اندیشه منطقه ای آراسته شده اند و این اندیشه باعث تفاوت عمده در طرح فرش شده است. معمولا ریشه تاریخی و فرهنگی آرایه ها ونقشه ها به قبل از اسلام بر می گردد، که بیشتر در هنرهای دیگر کاربرد داشته اند و در بعد از اسلام این آرایه ها در نقشه های فرش گسترشپیدا کرده است. در این پروژه با استفاده از روش توصیفی تحلیلی و در نظر گرفتن جنبه های هنری فرش که باعث شده فرش به عنوانفرهنگ و تمدن سرزمین ایران شناخته شود، تلاش برای طراحی و ارائه فضاهای مناسب در قالب یک موزه فرش شده است که بتوان باارائه راهکارهای مناسب مکانی جهت معرفی فرش، ساماندهی و هماهنگی جهت بهبود وضعیت رو به بحران فرش تبریز، طراحی کرد کهدر اینجا با ایجاد موزه فرش با رویکرد بازیابی هویت معماری سنتی در جهت ارتقاء فرهنگ و آموزش حفظ میراث باستانی، همچنین پیوندمعماری با شهر و اجتماع در منطقه ضروری می باشد و می تواند زمینه حضور و مشارکت بیش از پیش مردم را در فضاهای فرهنگی فراهم آورد.

Keywords:

موزه فرش، فرش تبریز، هویت معماری سنتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is GPACONF08_196. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1240218/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قدیم الایام، مجتبی و باقرزاده کثیری، شهره،1400،طراحی موزه فرش با رویکرد بازیابی هویت معماری سنتی،The 8th National Conference on Sustainable Development in Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1240218

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support