ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکارهای مدیریتی موثر در ارتقای کمی و کیفی مواد دارویی موجود در انگور

Year: 1399
COI: MEDPLAN01_124
Language: PersianView: 98
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن محمودزاده - مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی، بخش تحقیقات محصولات زراعی و باغی، سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی، ارومیه، ایران

Abstract:

انگور منبع بسیار خوبی از ترکیبات مغذی گیاهی، خصوصا فنل ها و پلی فنل ها است. بیشتر ترکیبات فنلی انگور درهسته و پوست حبه تجمع یافته اند. از جمله ترکیبات فنلی موجود در پوست انگور می توان به استیلبن ها مانند رزویراترول،ترکیب مشتق شده به صورت طبیعی از گیاه با خواص مفید برای بدن، اشاره کرد. این مقاله قصد دارد به مروری اجمالی برعوامل به باغی موثر در افزایش مقادیر پلی فنل ها بالاخص رزویراترول بپردازد. نتایج تحقیقات نشان داده است کهرزویراترول یک ترکیب آنتی اکسیدانی است که با از بین بردن رادیکال های آزاد، از بدن ما در برابر بیماری های مزمنمحافظت می نماید. رزویراترول در انگور قرمز و سیاه یافت می شود و غنی ترین منبع این آنتی اکسیدان طبیعی انگور قرمزاست. این ماده از تشکیل لخته در خون جلوگیری می نماید و با کاهش فاکتورهای التهابی و کلسترول بد خون، ریسکبیماری های قلبی و عروقی را کاهش می دهد. علاوه بر نوع رقم و مسایل کلیمایی، برخی مسایل مدیریت باغات انگور که می-تواند در افزایش میزان این ترکیبات در انگور موثر باشد، مورد بررسی قرارگرفته است. نتایج تحقیقات نگارنده نشان دادهاست که مدیریت کانوپی با هرس سبز و برخی عملیات مدیریتی نظیر حلقه برداری و محلول پاشی با کودهای حاوی پتاسیممی تواند در رنگ گیری بهتر و در نتیجه افزایش میزان ترکیبات پلی فنلی نظیر رزویراترول و آنتوسیانین در انگورهای رنگیموثر باشد که در مقاله به جزئیات آن پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEDPLAN01_124. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1240380/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودزاده، حسن،1399،راهکارهای مدیریتی موثر در ارتقای کمی و کیفی مواد دارویی موجود در انگور،National Conference of Eco-Tourism & Environmental Risk Management،Urmia،https://civilica.com/doc/1240380

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support