ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر مدیریت دانش بر بهبود عملکرد دستگاه های اجرایی در مدیریت بحران

Year: 1400
COI: NMCH06_012
Language: PersianView: 332
This Paper With 28 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 28 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد طاهریان - دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی از دانشگاه جامع امام حسین (ع)

Abstract:

مدیریت بحران فرآیندی است که اقدامات آن شرایط نامتعادل و دشوار (که به بحران یاد می شود) را شامل می شود ولی در اقداماتاضطراری منحصر نمی شود. دامنه اقدامات مدیریت بحران، قبل، حین و پس از بحران را شامل می شود که با توجه به گستردگیطیف اقدامات و تاث یرگذاری روزافزون بحرا نها ب ر روند عادی زندگی و از سویی نقش آفرینی دستگاه ها و بازیگران مختلف در فرآیندمدیریت بحران، اقتضا می کند که از تمامی ظرفیت های ممکن برای اجرای هر چه بهتر و موثرتر مدیریت بحران بهره گرفته شود.تجربه نشان داده است که بهره گیری از ظرفیت دانشی موجود و به خدمت گرفتن آن در مدیریت بحران می تواند به بهبود ارتقاءعملکرد دستگاه های مجری مدیریت بحران منتهی شود. در همین راستا ضرورت دارد از تمامی ظرفیت ها و کارکردهای مدیریتدانش برای این مهم استفاده گردد. این پژوهش که با بررسی و تلفیق دو گرایش از حوزه مطالعاتی مدیریت، به شیوه توصیفی-تحلیلی انجام شده است، داده های مورد نیاز را به روش اسنادی گردآوری نموده و پس از تحلیل ادبیات موضوعی موجود ومفهوم سازی برای حوزه های مدیریت دانش و مدیریت بحران از میان تعاریف و الگوهای ارائه شده توسط صاحب نظران، نقشکارکردهای مدیریت دانش را در بهبود عملکرد مدیریت بحران تحلیل نموده است. نتایج حاکی از آن است که مدیریت دانش درتمامی مراحل فرآیند مدیریت بحران نقش موثری داشته به طوری که به کارگیری کارکردهای مدیریت دانش در هر مرحله از اقداماتمدیریت بحران باعث بهبود کیفیت عملکرد مجریان می گردد.

Keywords:

مدیریت دانش , مدیریت بحران , دستگاه های اجرایی (درگیر در امر مدیریت بحران)

Paper COI Code

This Paper COI Code is NMCH06_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1241518/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهریان، محمد،1400،تاثیر مدیریت دانش بر بهبود عملکرد دستگاه های اجرایی در مدیریت بحران،Sixth National Conference on the Role of Management in Vision 1404،Rasht،https://civilica.com/doc/1241518

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 2
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,619
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support