ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نگاهی به خشونت علیه زنان در ایران از منظر جامعه شناسی حقوقی

Year: 1400
COI: LETCONF01_004
Language: PersianView: 203
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محبوبه سادات رضوی - کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرو د
عسل عظیمیان - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرو د

Abstract:

از خشونت علیه زنان تحت عنوان هایی چون: همسرآزاری – خشونت زناشویی – زن آزاری و عبارات دیگرتعریف شده است.تاثیر منفی خشونت علیه زنان موجب نقض سلامت و حقوق زنان می شود و یافته های به دست آمده حاکی از آن است که تاثیرات منفی خشونت علیه زنان، حالت هایی چون هراس بیش از حد، کم حرفی، رمیدگی، انزوا، کناره گیری، بی خوابی، احساس بی حالی، سرگیجه، فراموشی، تپش قلب، و ... است. که نشانه های نقض سلامت بعنوان حق ذاتی بشر است.ادیان در جهت پیشگیری از خشونت نقش بسزایی را ایفامی کنند با توجه به سیر تفکر در باب حقوق زن، آگاهی افراد جامعه از مبنای آن غالبا افکار را به سمت انسان سالاری سوق می دهد. کرامت انسانی در دین اسلام مبنای نفی هر گونه خشونت علیه زنان به مثابه حقوقی برای آنان مورد توجه بوده است.در منشور حقوق شهروندی ایران در نقش مردم در اداره ی عمومی کشور و دخالت آنها در تصمیم گیری های مباشرتی یا واسطه ای تاکید شده است. اما در خصوص موضوع زنان علیرغم دستاوردها و ابتکارات قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، کاستی ها و نارسایی هایی به چشم می خورد که این ناشی از نوعی خلاء در متن قانون و به کار بردن مفاهیم و واژه هایی است که موجبات برداشت ها و تعابیر مختلف می شود.حقوق زنان مشتق از حقوق بشر است. در این مقاله ما را همین بس که راهی اگرچه باریک برجویندگان حقیقت بگشاییم و امکان نقد و چالش را تحقق سازیم. چالشی که زمینه را برای دستیابی به حقوق از دست رفته زن در دنیایی که از او فقط استفاده ابزاری و تبلیغاتی می شود تا حدی فراهم کند.در این نوشته سعی شده بصورت کلی به شناسایی خشونت علیه زن در ابعاد مختلف اشاره ای هر چند مختصر صورت گیرد تا پژوهشگرانی که به این حوزه علاقه مند هستند منبعی هر چند مختصر از انواع خشونت علیه زنان بدست آورند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LETCONF01_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1241617/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضوی، محبوبه سادات و عظیمیان، عسل،1400،نگاهی به خشونت علیه زنان در ایران از منظر جامعه شناسی حقوقی،Scientific Research Congress on jurisprudence, law, Education and Behavioral Science،Tehran،https://civilica.com/doc/1241617

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,193
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support